В Луцькому національному технічному університеті за запрошенням кафедри цивільної безпеки відбулася гостьова лекція. Спікером став кандидат технічних наук, професор кафедри державної економіки та політики університету Тарту (Естонія) Олександр Дорохов. До повномасштабного вторгнення Олександр Васильович працював доцентом кафедри інформаційних технологій Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця.

лекціялекція

Як відомо, Естонія, починаючи з лютого 2022 року, максимально підтримує Україну та сприяє нашій перемозі. У цій балтійській країні чітко розуміють, наскільки хиткою в умовах сучасних реалій є безпекова ситуація в світі. Особливо загострюється небезпека, якщо твоїм сусідом є держава-терорист, адже Естонія межує з росією, як і Україна.

Тому темою лекції стало: «Рекомендації населенню з поведінки під час кризової ситуації – досвід Естонії». На початку заходу пан Олександр розповів про свій університет Тарту, як один з найстаріших в Європі, його структуру і як саме заклад допомагає українським студентам здобувати вищу освіту.

До того ж, детально проаналізував брошуру, яка була видана в Естонії щодо правил поведінки у надзвичайних ситуаціях, в умовах воєнного характеру. Це правила поведінки населення під час загроз, евакуації, в укритті, в разі відсутності світла, повсякденних зручностей, які домашні запаси потрібно мати в будинку, що покласти в тривожну валізу, особливості кібербезпеки, основи інформаційної війни, збереження психічного здоров’я, поведінка під час спалаху, епідемії інфекційної хвороби та ін.

Зокрема, запрошений лектор поділився власними спостереженнями щодо забезпечення безпеки руху на естонських дорогах. В кінці лекції студенти та викладачі мали можливість поставити уточнюючі запитання, на які отримали змістовні відповіді.

лекціялекціялекція