Перейти до основного вмісту

6 червня в Україні відзначають День журналіста. Ця професія є важливою та надзвичайно відповідальною, у воєнний час ще й небезпечною. Саме журналісти розповідають світові правду про війну в нашій державі та розвінчують міфи російської пропаганди, нерідко при цьому ризикуючи життям. Сьогодні, як ніколи, важить їхнє слово, яке є голосом правди, додає надії і сповнює серця вірою у перемогу.

журналістика

З приводу цього в Луцькому національному технічному університеті студенти журналісти вирішили поділитися з нами своїми враженнями та набутим досвідом від вивчення своєї професії та як саме війна вплинула на цю сферу.

Студентка Юлія Бродська відповіла, чому саме обрала журналістику: «Не можу віднести себе до того типу людей, які ще змалечку знають ким вони будуть в майбутньому, тому вирішила підійти до  питання з вибору своєї професії серйозно та раціонально. Чому ж саме журналістика? Для мене це та сфера, яка завжди буде актуальною, як для світу, так і для людей. Побувавши на різних тренінгах, заходах, зустрівшись з багатьма відомими особистостями в медійній сфері, за два роки навчання я почала дивитися на деякі речі під інакшим кутом та відчуваю, як змінюється моє бачення і я сама».

журналістика

Бути журналістом важка праця, яка потребує багато сил, часу та самовіддачі. Але це, зокрема, неймовірно цікава та важлива робота, яка дає можливість зробити світ кращим. За час повномасштабного вторгнення саме працівники медійної сфери донесли до нас правдиву інформацію.

Таку думку підтримує й студент Михайло Андрощук: «Журналісти не тільки розповідають про правдивість подій, вони також змінюють свідомість цілої нації та творять історію, в якомусь розумінні. Завдяки їхній діяльності світ знає правду про тяжкі злочини країни агресора. Отож, на мою думку, вплив є колосальним, оскільки спонукає споживача змінювати точку зору й критично мислити».

журналістикажурналістика

Студентка Христина Дричик, працюючи за спеціальностю на телеканалі Конкурент TV, ділиться власним досвідом: «Журналістика – це те, що рятує й підтримує людей.
Зацікавилася цією сферою саме з початку повномасштабного вторгнення: дивилася абсолютно усі новини, знала кожного журналіста, який веде Єдиний національний марафон, вже ніби впала в якусь залежність від цього.

Коли почала працювати журналістом, ще більше оцінила вагомість цієї професії. Щодня ця робота ставить переді мною певні виклики, змушує залишати свою зону комфорту, що неабияк гартує. З кожним днем я розумію, що журналістика стає мені все ближче до душі і допомагає долати будь-які перешкоди».

журналістика

Однією зі складових інформаційного поля є саме журналістика. Не дивно, що людей цієї професії називають четвертою владою, адже завдяки цій діяльності журналісти виконують найважливіший обов’язок: збирають та поширюють важливу для суспільства інформацію.

Як підмітила студентка Мар’яна Давидюк: «Журналістика може підтримувати моральний дух населення, висвітлюючи історії стійкості, єднання та перемог. Це дає можливість громадськості формувати власну думку, протистояти дезінформації, мати надію та віру у краще майбутнє».

журналістика

Студентка Анна Тесунова зауважила, що журналісти формують суспільну думку та впливають на рішення, які приймаються на різних рівнях - від місцевого до міжнародного. Об'єктивні та чесні репортажі можуть протистояти пропаганді та дезінформації, відкриваючи для людей факти, що допомагають формувати свідоме і відповідальне громадянство.

журналістика

Попри події, які відбуваються в нашій країні, ми намагаємося насолоджуватися  моментами, які роблять нас щасливішими. Тому для студентки Надії Чернюк її професія залишається такою ж захопливою, з безліччю можливостей: «Творчість – невід’ємна частина мене, це цінна риса для будь-якого журналіста. Завдяки їй створюються захопливі та резонансні матеріали.

Що може бути кращим, аніж  те, коли ти виходиш за межі, досліджуючи нові формати своєї професії».
 

журналістика

Журналістика - це унікальна професія, яка нині стала ще одним фронтом у боротьбі нашої країни за волю та незалежність. Інформація – це кіберзброя держави, що допомагає протистояти пропаганді ворога та нівелює його силу. Усім дотичним до цієї професії важливо пам’ятати: допоки війна триває не лише на полі бою, але й в інформаційному просторі, ми зобов’язані зробити усе для найшвидшої перемогти України! 

Нехай Ваша робота приносить Вам тільки задоволення, а правильні слова підбираються самі собою. З Днем журналіста!

журналістикажурналістикажурналістика