Як ЗВО можуть протистояти викликам COVID-19? – Луцький НТУ долучився до міжнародної конференції

14 квітня, Луцький національний технічний університет взяв участь у міжнародній онлайн- конференції «Вплив COVID-19 на вищу освіту». Віртуальна зустріч відбулася у платформі Zoom та ініційована Сицилійським Американським університетом (Сиракузи, Італія).

Із поширенням пандемії COVID-19, громади усього світу зазнали сильних ударів. Значні виклики через карантинні обмеження отримала й галузь освіти. Вища освіта, як вагома складова загальної освітньої системи, потребує у цій складній ситуації суттєвого захисту та видозмін.

Виклики пандемії COVID-19 поставили перед закладами вищої освіти усієї планети такі гострі запитання:

1. Як можуть / чи зможуть вищі навчальні заклади відповісти викликам коронавірусу?
  2. Як вища освіта може допомогти суспільству після виходу з пандемії COVID-19?
  3. Чи змінить пандемія  систему спільних наукових досліджень, партнерські стосунки? Як вплине на методологію навчання і викладання?
  4. Як повинні адаптуватися ЗВО, щоб збільшити доступ до вищої освіти для тих, хто найбільше постраждав?

Відповіді на ці та інші питання спробували знайти учасники  Zoom-конференції. Серед 62 учасників конференції зі всього світу Луцький національний технічний університет представляли проректор з НПР Олена Ковальчук, проректор з НПР Оксана Ляшенко та завідувач відділу забезпечення якості освіти та неперервного навчання Олена Кузьмак.

До слова, у 2019 році Луцький НТУ підписав партнерську угоду з для формування проектних заявок на програму Erasmus+ із Сицилійським Американським університетом. Спільна участь в онлайн-конференції – уже друге підтвердження співпраці між університетами. Сподіваємось на подальші плідні наукові та освітні проекти, які сприятимуть вирішенню сучасних викликів у галузі вищої освіти.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ