Перейти до основного вмісту

Якісна підготовка фахівців ІТ-сфери з вищою освітою – основне завдання сучасного університету

На кафедрі комп’ютерної інженерії та кібербезпеки лекції проводяться із залученням стейкхолдерів. Сьогодні, 18 вересня, відбулася лекція із фахівцем з організації інформаційної безпеки Олександром Лінчуком.

Участь у заході взяли студенти ОП «Комп’ютерна інженерія», ОП «Кібербезпека» та викладачі кафедри.

Завідувач кафедри професор Наталія Чернящук розповіла про значимість таких лекцій для якісної підготовки ІТ-фахівців, рівень яких формується в процесі здійснення освітньої діяльності і повинен відповідати вимогам ринку України.

«Ми живемо в часи, коли інформація може бути зброєю чи способом маніпуляцій, якщо вона потрапить до рук сторонніх людей. Конфіденційність – важке завдання сьогодення, а інколи здається, що навіть ілюзія. Разом з низкою зручностей (покупки онлайн, онлайн-оплата комунальних послуг, фінансові онлайн-системи для підприємців тощо) є потреба захищати незліченну кількість даних. І про державні бази даних також не слід забувати. Все це – величезні обсяги інформації та безліч комп’ютерних систем, які потрібно захищати та з якими потрібно правильно працювати. З кожним роком відсоток діджиталізації нашого життя буде зростати. Саме тому, щороку роль кібербезпеки, як науки, буде лише зростати» – ділиться досвідом Олександр Лінчук.

Слід розуміти, що терміни «Кібербезпека» та «інформаційна безпека» не є синонімами. Якщо інформаційна безпека зосереджується лише на збереженні інформації, то поняття «Кібербезпека» масштабніше і охоплює не лише питання збереження даних, а й комп’ютерних систем та цифрове середовище загалом.

Кібербезпека, як наука фокусується на: захисті конфіденційності, доступності та цілісності інформації; захисті особи або майна від шкоди в цифровому світі; зниження ризиків завдання шкоди завдяки розробці та впровадженню інструментів інформаційної безпеки; запровадження у цифрове життя таких інструментів, з яким воно буде простішим та безпечнішим.

Було заплановано продовжувати досвід проведення лекцій із залученням стейкхолдерів для висвітлення сутності понять «кібервійна», «кібератака», «кіберзахист», «кібербезпека», «кіберзброя», «кібертероризм» тощо, їх визначення та відмінності.

Наталія Чернящук, завідувач кафедри КІ та КБ