ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ДЛЯ ЛУЦЬКИХ СТУДЕНТІВ

На кафедрі автоматизованого управління виробничими процесами відбувалась зустріч студентів із кандидатом фізико-математичних наук, доцентом Оленою Кузьмич, яка розповіла про свій досвід наукової роботи у міжнародному науково-дослідному проекті  SCODECE (Smart Cоntrol and Diagnosis for Economic and Clean Engine), а European territorial cooperation project part-funded by the European Regional Development Fund (ERDF) through the INTERREG IV A 2 Seas Programme, and the research department of the Nord Pas de Calais, France (2012-2013).

Цей Європейський  проект територіальної співпраці, частково фінансувався Європейським фондом регіонального розвитку (ЄФРР) у рамках Програми Двох Морів «INTERREG IV» та дослідницьким департаментом Нор-Па-де-Кале, Франція (2012-2013).

Олена Кузьмич виконувала річну з продовженням на 4 місяці науково-дослідницьку роботу в рамках Європейського проекту SCODECE з 1.09.2012 по 31.12.2013 роки, у вищій Інженерній Школі (HEI, Hautes Etudes dIngenieur) LAGIS CNRS UMR  8219, м. Лілль, і університеті Жюля Верна, м. Ам’єн (Франція).

Науковець відзначила, що робочий проект був направлений на розробку віртуального датчика і технологій управління екологічно  чистим двигуном з низькими витратами палива і токсичних викидів вихлопних газів, що важливо  у зв’язку з екологічними і економічними причинами. Проект спрямований на оптимізацію низько-температурного двигуна, що споживає більше чистого біодизельного палива та має вищу продуктивність. Ці дослідження вносять суттєвий внесок у оптимізацію нового покоління дизельних двигунів і дозволяють таким двигунам бути більш чистими, надійними і менш крихкими.

Олена Іванівна розповіла також аудиторії про дослідницькі групи університету Жюля Верна (Франція) і університету Суссекса (Великобританія), які брали участь у проекті «HEI» (Франція). А студентів найбільше зацікавили особливості навчальних стипендіальних програм для магістрів.

Леся Федік,
доцент кафедри