З 20-го в 21-ше століття: студент Луцького НТУ «вдихнув нове життя» в застарілий верстат

Нещодавно на кафедрі прикладної механіки технологічного факультету Луцького національного технічного університету студенти захищали свої магістерські роботи.

Зокрема, студент групи МРВм-61 Леонтій Данилюк підготував унікальний проект на тему «Розробка та впровадження сучасної системи ЧПУ вертикально-фрезерного верстату моделі 6520ф3» (науковий керівник – Сомов Дмитро Олександрович).

Студент представив сучасну систему керування для верстату 1966-го року випуску.

Викладач кафедри, ктн, доцент Сичук Віктор Анатолійович, який консультував студента під час розробки проекту, розповів, що аналогічні верстати використовуються на всіх металообробних підприємствах. На них можна виготовляти деталі любої складності. «Система керування верстата розроблена 66-го року. Відповідно зараз нею користуватися неможливо. Тож, постало завдання пристосувати її до сьогоднішніх технологій, тобто замінити стару систему керування на нову. Ми це і зробили. Тепер верстати не потребують ручного керування, а виконують задачі по програмі», - каже Віктор Анатолійович.

Відтак, на базі розробки студента, можна оновити систему керування майже усіх застарілих верстатів. Ба більше, розробка сучасної системи є недороговартісною.

Завідувач лабораторії металообробного обладнання Варич Олег Федороович та викладач Сичук Віктор Анатолійович

Інформаційний відділ Луцького НТУ, Олександра Містюк