Перейти до основного вмісту

На кафедрі комп’ютерної інженерії та кібербезпеки відбулися захисти курсових робіт ОП 123 «Комп’ютерна інженерія» та ОП 125 «Кібербезпека».

До складу комісії входили завідувач кафедри, професор Наталія Чернящук, гарант ОП 125 «Кібербезпека», доцент Сергій Костючко, гарант ОП 123 «Комп’ютерна інженерія», доцент Катерина Бортник та викладачі навчальних дисциплін.

Важливою складовою професійної підготовки майбутніх фахівців є науково-пошукова робота, яка з одного боку, дозволяє реалізувати на практиці знання та навички, набуті під час вивчення навчальних дисциплін, з іншого – зорієнтована на власний науковий пошук здобувача.
Підсумком самостійної роботи студента, що має комплексний характер, є курсова робота. Згідно з затвердженим графіком здобувачі спеціальностей 123 «Комп’ютерна інженерія», 125 «Кібербезпека» захищали курсові роботи.

захист

Курсова робота виконується здобувачами з метою закріплення практичних умінь і навичок, передбачає при її написанні використання наукової літератури.

Роботи були виконані здобувачами з дотриманням методичних рекомендацій до написання курсових робіт, пройшли перевірку на плагіат і були допущені до захисту. Під час захисту здобувачі презентували свої курсові роботи, при цьому продемонстрували відповідний рівень теоретичного мислення та ступінь оволодіння методами і методиками дослідження. Це підсилює переконання, що знання, отримані під час навчання, будуть плідно використані в практичній діяльності.

Спеціальність 123 «Комп'ютерна інженерія» об'єднує знання комп'ютерів, мереж та інформаційних технологій. Комп'ютерний інженер – фахівець, який має фундаментальну і професійну підготовку за трьома складовими: апаратною, програмною та мережною.

Зміст діяльності фахівців з комп'ютерної інженерії полягає в розробці,  програмуванні та застосуванні: апаратних засобів комп'ютерних систем; локальних, глобальних і корпоративних мереж; систем Інтернету речей.

Основні напрямки підготовки фахівців з комп'ютерної інженерії: схемо- і системотехнічне проектування комп'ютерних систем і Інтернету речей; проектування локальних, глобальних і корпоративних комп'ютерних мереж; розробка системного і прикладного програмного забезпечення та баз даних (C, C++, Python, JavaScript, PHP, SQL); розробка технологій виконання обчислень (паралельних, розподілених, мобільних, веб-базованих та хмарних) та передачі і захисту інформації в обчислювальних системах.

Спеціальність 125 «Кібербезпека» об'єднує уміння відновлювати штатне функціонування інформаційних, інформаційно-телекомунікаційних (автоматизованих) систем після реалізації загроз, здійснення кібератак, збоїв та відмов різних класів та походження; здійснювати процедури управління інцидентами, проводити розслідування, надавати їм оцінку; здійснювати професійну діяльність на основі впровадженої системи управління інформаційною та/або кібербезпекою; застосовувати методи та засоби криптографічного та технічного захисту інформації на об’єктах інформаційної діяльності; виконувати моніторинг процесів функціонування інформаційних, інформаційно-телекомунікаційних (автоматизованих) систем згідно встановленої політики інформаційної та кібербезпеки; аналізувати, виявляти та оцінювати можливі загрози, уразливості та дестабілізуючі чинники інформаційному простору та інформаційним ресурсам згідно встановленої політики інформаційної та кібербезпеки.

Викладачік омісії в цілому високо оцінили якість розробки програмних продуктів, доповіді та загальні результати робіт, зроблених студентами та їх науковими керівниками.

Вітаємо студентів з успішним захистом курсових робіт. Бажаємо натхнення, нових успіхів і досягнень у навчанні!

Проф. Наталія Чернящук, завідувач кафедри КІ та КБ