Перейти до основного вмісту

Захист магістерських у Луцькому НТУ: високий рівень підготовки або «майже наукові роботи на вчений ступінь» 

     Сьогодні, 17 січня, у стінах Луцького національного технічного університету відбувся захист магістерських робіт студентів 6 курсу, групи Мм-61 (ОПВ) спеціальності «Галузеве машинобудування».

    У групі – 5 студентів, які захищали роботи на теми: «Обґрунтування технологічного процесу та параметрів ректифікаційної колони», «Обґрунтування технологічного процесу та параметрів преса для виробництва лляної олії», «Обґрунтування технологічного процесу та параметрів змішувача сипких матеріалів», «Обґрунтування технологічного процесу та параметрів гранулятора лляного жмиху», «Обґрунтування технологічного процесу та параметрів фільтрувальної установки цукрового виробництва».

     Олена Калахан, яка готувала магістерську на тему «Обґрунтування технологічного процесу та параметрів ректифікаційної колони», розповіла про практичну цінність своєї розробки: «Моя установка вдосконалює конструкції тарілки, може бути використана у спиртовій галузі. Себто, вона покращує якість спирту. Запропонована розробка дозволяє забезпечити рівномірний поділ парової фази та рідкої, зменшити гідравлічний опір, уникнути ефекту загинання тарілки, тим самим покращити якість спирту».

     Декан машинобудівного факультету ЛНТУ Сергій Пустюльга звернув увагу на високий рівень підготовки студентів: «Ми працювали по новій схемі, тобто ми максимально старалися наблизити магістерські роботи до справжніх наукових робіт, з усіма елементами, які є у дисертаціях на вчений ступінь кандидата технічних наук: наукова новизна, практична цінність, апробації. Усі магістерські, які були захищені сьогодні, розглядалися спеціалістами на студентській науковій конференції, відтак це майже повноцінні наукові роботи, а самі виконавці вже готові до того, аби продовжити навчання в аспірантурі, згодом отримавши наукові ступені».

     Ректор Луцького НТУ Петро Савчук резюмував: «Всього було п’ять захистів, я відвідав лише останній. Ця робота була спрямована у практичну площину, крім того, що мала наукову новизну. Надзвичайно важливо, що студент поєднав свою наукову працю з місцем роботи (Гнідавський цукровий завод, - ред.), аби вирішити виробничу проблему чи вдосконалити технологію, над якою він працював. Це яскравий приклад того, як має завершуватися процес навчання у виші. Тобто робота потенційного фахівця має бути максимально наближена до потреб ринку та роботодавців. Тоді сьогоднішній студент, а завтрашній випускник буде цікавий для підприємця». 

Інформаційний відділ Луцького НТУ, Олександра Містюк