Перейти до основного вмісту

Збірнику наукових статей «Сільськогосподарські машини» - 25 років!

Шановні автори та читачі!

Збірник наукових статей «Сільськогосподарські машини» є першим науковим спеціалізованим виданням у галузі механізації сільського господарства на теренах Волинської області. Він був заснований у 1995 році за ініціативи д.т.н., проф. Г.А. Хайліса. Перші три випуски збірника були видані Волинським обласним відділенням Інженерної академії України (ІАУ), яке теж було створене у 1995 році та яке очолив академік ІАУ Г.А. Хайліс. До складу першої редколегії збірника входили відомі науковці: д.т.н., проф. Г.А. Хайліс (відповідальний редактор), д.т.н., проф. Б.М. Гевко, д.т.н., проф. І.Д. Олексеюк, д.ф.-м.н., проф. А.К. Семенюк, д.т.н., с.н.с. М.М. Хелемендик, к.е.н., доц. В.П. Битов, к.т.н., доц. М.С. Шведик, к.с.-г.н., с.н.с. М.Й. Шевчук, к.т.н., доц. В.Ф. Дідух.

Із 1998 року, починаючи з четвертого випуску, збірник наукових статей «Сільськогосподарські машини» видається Луцьким національним технічним університетом (у той час – Луцький державний технічний університет (ЛДТУ)). Очолювати редколегію збірника продовжує Г.А. Хайліс, а до її складу долучено д.т.н., проф. В.М. Булгакова, д.с.-г.н., проф. В.С. Глуховського та д.т.н., проф. Р.М. Рогатинського. У цей час у збірнику активно публікуються аспіранти ЛДТУ, результати наукових досліджень яких, в основному, присвячені питанням механізації льонарства, сушіння рослинної сировини та добування сапропелів і виробництва на їх основі органо-мінеральних добрив.

З 2013 року головним редактором збірника став д.т.н., проф. В.І. Шваб’юк, а з 2015 року до 2019 року редакційну колегію збірника знову очолював д.т.н., проф. Г.А. Хайліс. У різні роки до складу редколегії збірника, окрім зазначених вище науковці, входили: Ph. D. Eng. В. Владут, д.т.н., проф. Р.Б. Гевко, д.т.н., проф. В.П. Ковбаса, д.т.н., проф. Є. Красовський, д.т.н., проф. Р.Д. Кузьмінський, д.т.н., проф. О.О. Налобіна, д.т.н., проф. С.І. Пустюльга, д.т.н. Є.Й. Ріпецький, д.т.н., проф. П.П. Савчук, д.т.н., проф. В.М. Сало, к.т.н., доц. Р.В. Кірчук, к.т.н., доц. М.М. Толстушко, к.т.н., доц. І.Є. Цизь, к.т.н., доц. С.Ф. Юхимчук.

З 2020 року редколегію збірника очолює д.т.н., проф. І.М. Дударєв, а до її складу входять: д.т.н., проф. В.Ф. Дідух (заступник головного редактора), к.т.н., проф. Р.В. Кірчук (відповідальний секретар), Ph. D. В. Владут, д.т.н., проф., Р.Б. Гевко, к.т.н., доц. О.П. Герасимчук, д.т.н., доц. Т.М. Головенко, д.т.н., проф. В.І. Захарчук, д.т.н., проф. Т.О. Кузьміна, д.т.н., проф. Р.Д. Кузьмінський, д.т.н., проф. О.О. Налобіна, к.т.н., доц. В.С. Пуць, Ph.D., проф. Л. Рібейро, д.т.н., проф. Р.М. Рогатинський, д.т.н., проф. М.О. Свірень, д.т.н., проф. Г.А. Тіхосова, к.т.н., доц. М.М. Толстушко, к.т.н., доц. Н.О. Толстушко, д.т.н., проф. Г.А. Хайліс, к.т.н., доц. І.Є. Цизь, д.т.н., проф. В.О. Шейченко, к.т.н., доц. О.В. Шовкомуд.

За роки існування збірник зробив значний внесок у розвиток вітчизняної науки в галузі механізації сільського господарства. Переглядаючи випуски минулих років можна побачити як відбувалося удосконалення сільськогосподарської техніки та підвищувався науково-технічний рівень розробок вітчизняних науковців та інженерів. Авторами статей у збірнику були вчені, конструктори та інженери-виробничники, докторанти та аспіранти. Їх статті були присвячені актуальним питанням створення і впровадження сільськогосподарської техніки та механізованих технологій агропромислового комплексу. Також у збірнику публікувалися результати досліджень фізико-механічних властивостей сільськогосподарських рослинних матеріалів та їх взаємодії із робочими органами сільськогосподарської техніки.

Багато авторів статей у збірнику успішно захистили кандидатські і докторські дисертації та впровадили результати свої досліджень у виробництво. Вони очолюють структурні підрозділи вищих навчальних закладів, виробництв та наукових установ, але і надалі залишаються постійними авторами статей у збірнику, за що редколегія їм щиро вдячна!

У теперішній час перед редакційною колегією збірника стоять нові завдання та виклики, зокрема, входження збірника в наукометричні бази, розширення географії авторів статей та забезпечення відповідності збірника вимогам, що висуваються Міністерством освіти і науки України до періодичних наукових видань категорії «Б».

На сьогодні збірник наукових статей «Сільськогосподарські машини» входить до переліку друкованих періодичних видань, що включені до Переліку наукових фахових видань України за спеціальностями 133 «Галузеве машинобудування» та 208 «Агроінженерія», категорія «Б» (наказ Міністерства освіти і науки України № 409 від 17.03.2020 р.). Це рецензований журнал, який надає та забезпечує відкритий доступ до наукових статей, досліджень та оглядів. Збірник призначений для науковців, практиків, інженерів та здобувачів, які займаються дослідженням, розробленням і застосуванням сільськогосподарської техніки та механізованих технологій АПК. Редколегія збірника дотримується найвищих стандартів рецензування, тому рукописи проходять процедуру подвійного «сліпого» рецензування висококваліфікованими експертами. Також тексти статей перевіряються на наявність плагіату.

Усю поточну роботу зі збирання статей, проведення процедури рецензування, перевірки на наявність плагіату, формування та видання кожного випуску збірника здійснює редакційна колегія. Вона постійно працює над удосконаленням збірника та наповненням тримовної (українська, англійська, російська) сторінки збірника на платформі Open Journal System (OJS) корисною інформацією для авторів і читачів. Подання статей на розгляд редколегії збірника та уся переписка з авторами і рецензентами відбувається через сторінку збірника на платформі OJS. Крім того, на цій платформі розміщена уся інформація щодо збірника та електронні версії випусків збірника. Усім статтям у збірнику присвоюється цифровий ідентифікатор об’єкту DOI (Digital Object Identifier).

Як головний редактор збірника наукових статей «Сільськогосподарські машини», хочу щиро подякувати усім, хто долучився до створення і розвитку збірника, зокрема, членам редколегії різних років, авторам та читачам. Бажаю усім творчих успіхів та досягнень, які втіляться в цікаві наукові статті в нашому збірнику!

 

Головний редактор,

д.т.н., професор Ігор Дударєв