Перейти до основного вмісту

18 жовтня світова спільнота відзначала Міжнародний День протидії торгівлі людьми, який визначений з 2007 року з метою привернення уваги людства до злочинів, пов’язаних з трудовим, сексуальним та іншими формами насильства.

Ця проблема вкрай складна для розслідування та й обговорення. Постраждалі часто не хочуть і бояться розповідати та свідчити про пережиті страждання. Тому найважливіше завдання державних органів, поліції та громадськості здійснювати інформаційно-просвітницьку діяльність і, особливо, серед молоді, представники якої часто стають об’єктом трудових злочинів чи інших форм експлуатації.

Соцзабезпечення


З цією метою місцевими органами влади та представниками громадських організацій у ляльковому театрі 18 жовтня був проведений інформаційно-просвітницький захід для учнівської та студентської молоді під гаслом «Обізнаний – значить озброєний!». Долучились до нього і здобувачі 1 та 3 курсів спеціальності 232 «Соціальне забезпечення» разом із завідувачем кафедри соціогуманітарних технологій Оксаною Жук.

До інформування та дискусії долучились фахові експерти – спікери: начальник Департаменту соціальної та ветеранської політики Оксана Гобод, директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин, голова ГО «Волинські перспективи» Ніна Пахом’юк та Голова Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми. Радник міністра соціальної політики Віктор Вальчук, начальник Управління міграційної поліції ГУНП у Волинській області Олександр Зотько на чолі з модератором – начальницею відділу молодіжної політики департаменту молоді та спорту Луцької міської ради Зариною Дацик.

Соцзабезпечення Соцзабезпечення Соцзабезпечення


Вони розповіли про особливості та види захисту осіб, які  зазнали експлуатації чи насильства, важливі усім нам інформаційні канали для перевірки інформації та телефони гарячих ліній для звернень. Спікери наголосили на важливості попередження заходів з особистої безпеки при пошуку роботи за кордоном. Представник поліції зазначив, що в мовах війни до вже відомих видів експлуатації (жебрацтво, сексуальна експлуатація, трудова експлуатація,  вилучення органів, втягнення у злочинну діяльність) додались примушування до роботи на окупованих територіях, втягнення у диверсійну діяльність та ін.

Соцзабезпечення Соцзабезпечення Соцзабезпечення Соцзабезпечення Соцзабезпечення Соцзабезпечення


Особливе враження справила на присутніх і змусила до роздумів та обговорень  міні-вистава у виконанні молоді із зразкової театральної студії «Бешкетники» Палацу учнівської молоді м. Луцька. 

Молоді актори донесли головний меседж «В людини завжди є точка повернення». Тож нехай ця точка повернення зажди об'єднує нас у відстоюванні людської гідності та прав людини.

 

                                  Завідувач кафедри соціогуманітарнихтехнологій, доцент Оксана ЖУК