Перейти до основного вмісту

Жнива на Волині: студенти ЛНТУ стали учасниками збору врожаю

Неможливо уявити фахівця, який працює із землею і не володіє практичними навичками. Саме від вміння «тримати поле у руках» та відчувати усі його потреби й залежить результат посіву, вирощування та збору будь-якого врожаю. Аби набути якомога більше практичних вмінь та ближче ознайомитися із майбутньою професією, студенти-агрономи Луцького НТУ доєдналися до збору врожаю, ставши учасниками жнив озимої пшениці.

Разом зі студентами виїзд у поле здійснили завідувач кафедри екології та агрономії Василь Іванців і доцент кафедри Марія Августинович. Радо зустрів гостей на своїй «пшеничній» території директор ДП «Експериментально-дослідне господарство «Еліта» Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства національної академії аграрних наук України» Олександр Гулій.

На полі саме працює техніка, що здійснює збір озимої пшениці, тож студенти мали чудову нагоду на власні очі побачити робочий процес та поцікавитися технологіями жнив.

Про ефективність таких відвідин розповідає і Олександр Гулій: «Сьогодні студенти бачили як проходять жнива озимої пшениці в екстремальних умовах. Чому в екстремальних?! Бо збір відбувається трохи запізно, через дощовий серпень. Загалом, молодь може приїздити і спостерігати за усіма процесами, які відбуваються на полі, як тільки у них виникатиме бажання».

 

 

«Тут вони можуть бачити більш-менш новітню техніку, знайомитися з передовими технологіями збирання, зокрема, з допомогою перевантажувачів, які підвищують ефективність комбайнів. До прикладу зараз тут працюють 5 комбайнів, потужність яких сягає до 150 га зерна на день. Студенти повинні бачити, як відбувається процес у реальних умовах, знати техніку та особливості її роботи, вміти працювати з полем і просто бути в полі, бо вони – агрономии», - додає Олександр Гулій.

 

 

За словами Василя Іванціва, студенти другого курсу ЛНТУ уже охопили ранньовесняну практику, вивчали технологію обробітку ґрунту, особливості вирощування рослин, а тепер і  на власні очі побачили збір врожаю.

 

 

«Зараз ми орієнтувалися на зернові культури, пізніше буде навчання і на коренеплодах, цукрових буряках, тобто на тих продуктах, які вирощуються у нашому регіоні. Студенти повинні побачити увесь процес, починаючи від моменту підготовки посівної площі до моменту збору врожаю», - наголошує завідувач кафедри.

 

 

 

 

Однією із переваг подібного практикоорієнтованого навчання є те, що студенти мали можливість поспілкуватися із головним агрономом підприємства, поставити будь-які запитання, які їх цікавили, побачити роботу сільськогосподарської техніки та навіть випробувати її власноруч, а також почерпнути максимум практичних навичок, у поєднанні із теоретичними знаннями.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

 

 

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1960971257390248