В Луцькому національному технічному університеті відбулася зустріч з гостьовою лекторкою - директоркою комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ківерцівської міської ради МРОЧКО Наталією Євгенівною. Слухачами стали студенти магістри спеціальності «Освітні, педагогічні науки».

лекціялекція

Пані Наталя проаналізувала структуру інклюзивно-ресурсного центру, виокремила його завдання, поділилася принципами та методами роботи, розповіла про основні напрями роботи Центру, розкрила психологічні особливості дітей з ООП дошкільного віку.

Детально пояснила, як ІРЦ здійснює системний кваліфікаційний супровід для дітей з особливими освітніми потребами й виділила труднощі у роботі з такими дітьми. Зокрема, розповіла студентам про методики оцінки фізичного розвитку, які застосовують спеціалісти ІРЦ у своїй роботі.

Особливу увагу вона приділила оцінці когнітивної та емоційно-вольової сфер дітей з особливими потребами. В свою чергу, лекторка підкреслила важливість комплексного підходу до аналізу розвитку дітей дошкільного віку, що дозволяє створити індивідуальний план навчання.

лекціялекціялекція

Не оминула пані Наталія й особливості та організацію в ІРЦ методичної роботи, яка є необхідною складовою як спеціалістів Центру, так і допомагає батькам краще пізнати свою дитину.

Загалом, зустріч мала творчий характер, була інформативною та надихаючою, відкрила нові перспективи для розуміння роботи інклюзивно-ресурсного центру та важливості інтеграційних процесів у сучасній освіті. Студенти активно долучилися до обговорення, обмінювалися враженнями, думками, джерелами для поглибленого вивчення теми, виразили бажання продовжувати подібні зустрічі.

На завершення лекторка побажала здобувачам освіти відмінних успіхів у навчанні, творчих здобутків, сповна реалізувати свій потенціал.