Цифрові технології мають значний вплив на розвиток бізнесу в цілому, і на бухгалтерський облік, зокрема.

Студенти групи ОП-21 спеціальності «Облік і оподаткування» при вивченні дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку та оподаткуванні» мають змогу працювати з різними програмами бухгалтерського обліку українських розробників.

9 травня 2023 року студенти зустрілись з методологом компанії БУККІПЕР Бреховою Катериною Володимирівною. Зустріч організувала к.е.н., доцент кафедри обліку і аудиту Голячук Наталія Василівна.

Облік і оподаткування

Катерина Володимирівна ознайомила студентів з історією створення сервісу BookKeeper SaaS, яка починається з початку 2018 року. Вивчивши досвід український та світовий було вирішено створити програму на платформі SaaS. Бази даних програми та користувачів зберігаються в хмарі на сервері, який знаходиться в європейській країні.

Облік і оподаткування

У вересні 2018 року вийшла перша версія продукту. У 2019 році компанія мала уже 1500 клієнтів.  Програма розрахована на малий та середній бізнес. Використовують програмне забезпечення підприємства різних галузей, а також ті, які працюють у сфері сільського господарства, будівельні компанії, неприбуткові організації, ФОПи, які працюють в Україні та займаються зовнішньоекономічною діяльністю. З початку війни програма надається в користування безкоштовно.

Система BookKeeper складається з дев’яти розділів, в яких відображаються всі операції облікового процесу та формується звітність. Система дозволяє автоматично формувати податкову звітність та подавати її через програму Соната.

Облік і оподаткування

Студенти активно задавали запитання щодо впровадження програмного сервісу, його ціну та супроводження. Цікавило студентів запитання: чи важко опанувати програму без спеціальних навичок?

Облік і оподаткування

Також студенти-обліковці обговорили з Катериною Володимирівною майбутнє професії бухгалтера, чи не замінить бухгалтера спеціальне програмне забезпечення чи штучний інтелект.

Облік і оподаткування Облік і оподаткування

Дякуємо компанії БУККІПЕР за надану можливість навчатись роботі з програмою BookKeeper та Бреховій Катерині Володимирівні  за цікаву зустріч.

Надіємось на подальшу співпрацю!

К.е.н., доцент кафедри обліку і аудиту Голячук Наталія Василівна