Проєкт «THEA Ukraine X» – це програма підготовки та підвищення кваліфікації керівників українських закладів вищої освіти у сфері інтернаціоналізації вищої освіти та управління наукою.
Програма навчає дві когорти з 6 учасників (менеджерів вищої освіти, наприклад, керівників міжнародних офісів, керівників відділів якості та інших) для того, щоб стати тренерами у сфері менеджменту вищої освіти, які пропонуватимуть мультиплікаційні семінари в українських ВНЗ. Успішному проведенню мультиплікаційних тренувань допомагатимуть шість українських тренерів-тандемів.
Окрім розвитку навчальних компетенцій та загальних управлінських навичок, необхідних для управління вищою освітою, THEA Ukraine X має на меті налагодження плідного обміну між німецькими та українськими вченими та адміністраторами та створення стійких регіональних мереж в Україні.
Воркшопи (21-23 лютого) для українських менеджерів вищої освіти було організовано Мюнстерський університетом прикладних наук для активних дискусій, спілкування та обміну ідеями.
Стартова зустрів проєкту «THEA Ukraine X»
Луцький національний технічний університет пройшов конкурсний відбір до участі в проекті «Управління інтернаціоналізацією у співпраці німецько-українських ЗВО».
Проект фінансується Міжнародним офісом Німецької служби академічного обміну (DAAD).
Головним беніфеціаром проекту став Університет імені Лейбніца м. Ганновер, Німеччина . Цей проект буде реалізований спільно з Німецько-українським академічним товариством (German Ukrainian Academic Society e.V.), Netzwerk Wissenschaftsmanagement! e.V., Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Мета - сприяти інтернаціоналізації українських та німецьких університетів шляхом консолідації існуючих та започаткування нових співпраць. У той же час, українські університети мають бути тісніше пов’язані з європейськими структурами. В рамках проекту, українські адміністратори університетів пройдуть підготовку та налагодять можливість здійснювати мережу на міжнародному рівні. В процесі 18-місячного навчального курсу учасники дізнаються про аспекти інтернаціоналізації, міжнародний та німецький ландшафт вищої освіти та їхні інструменти фінансування.
15 квітня 2020 завершився другий навчальний курс «Управління інтернаціоналізацією та німецько-українським академічним співробітництвом 2020-2021». На онлайн конференції Луцький НТУ представляла професорка Ковальчук О.С.. Цей курс – частина програми Німецької служби академічного обміну (DAAD) «Support for the internationalisation of Ukrainian higher education institutions – continuing education programmes for administrators at Ukrainian higher education institutions in education and academic management (2019–2021)» та підтримується Федеральним міністерством освіти і науки Німеччини.
Навчальний курс модерував фахівець міжнародного відділу Університету імені Лейбніца м. Ганновер. Доктор Маркус Хопп. У рамках проведення включення була представлена система вищої освіти Німеччини та основні поняття та виклики інтернаціоналізації у вищій школі. Під час обговорення українські колеги змогли задати низку питання які турбують сучасну вітчизняну освіту у напрямку формування стратегій розвитку.