Перейти до основного вмісту

З 26 вересня по 7 жовтня 2022 року зав. кафедри менеджменту, д. е. н., проф. Наталія Вавдіюк проходила підвищення кваліфікації в Осінній школі з належного врядування в Hertie School м. Берлін, Німечинна. Пройшовши відбір на участь в Осінній школі належного врядування для керівників за проєктом Східного партнерства було отримано індивідуальних грант за фінансування Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Програма підвищення кваліфікації «Осіння школа належного врядуваннядля керівників» підготовлена у партнерстві з Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Міжнародним університетом менеджменту та комунікацій Альтербриджа спрямована на удосконалення навичок державного управління та проведення державних реформ.

Під час двотижневої програми в Берліні учасники приймали участь в практичних сесіях з належного врядування та адміністративних реформ, працювали разом у групах, щоб дослідити проблеми впровадження належного врядування в публічному управлінні, вивчаючи процеси державного управління у країнах Східного партнерства. Програма поєднувала академічне навчання до від провідних експертів та науковців, після яких проводились групові робочі сесії, тематичні дослідження та візити до державних установ: відвідування Федерального міністерства економіки та захисту клімату Німеччини (Bundesministerium für Wirtschaft und Klimaschutz, BMWK) з метою вивчення досвіду і розвитку співпраці з Україною та країнами східного партнерства у сфері охорони довкілля і захисту клімату, розвитку компетенцій (capacity building) для програми «Перетворення субсидій в інвестиції» («Turning Subsidies into Investments (S21»), Енергетика, перехід до сталої енергетики у Німеччині.

Учасники з України, Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану спільно працювали над питаннями, які стосуються практичного розв’язання  проблем у публічному управлінні: управління міжнародними конфліктами; наукові дослідження для політиків; інновації та трансформація в державному секторі; політична комунікація та штучний інтелект у державному секторі; штучний інтелект і управління персоналом; бюджетування та встановлення пріоритетів в публічному управлінні; управління змінами; політики протидії корупції; етика, права людини та глобальне управління; переговори та посередництво в міжнародних економічних відносинах.

Обмін досвідом і культурні соціальні програми дозволили учасникам налагодити контакти та обмінюватися інноваційним досвідом у сприятливому навчальному середовищі з максимальним урахуванням таких цінностей, як повага, конфіденційність, недискримінація та довіра. 

Успішне завершення програми «Осіння школа належного врядування для керівників» за фінансування Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) дозволило учасникам вдосконалити свої менеджерські вміння планувати, прогнозувати і адмініструвати, в межах наданих компетенцій і з урахуванням особливостей функціональних обов’язків.

осіння школа