Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ з 2020 року реалізовується проект «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» Erasmus+ КА2 CBHE: 2020 – 2023. Метою проекту є посилення ролі вищих навчальних закладів у сприянні промисловим перетворенням в Україні відповідно до Індустрії 4.0.

У період з 17 - 21 жовтня 2022 року команди університетів Португалії, Швеції, Бельгії, а також України, Грузії долучилась до виконання завдань робочого пакету проєкту. Академічний та адміністративний персонал ЛНТУ, відповідно до умов проекту, представляла команда в складі:

заступниці декана факультету митної справиматеріалів та технологій, к. т. н., доцентки кафедри матеріалознавства Наталії Імбирович;

завідувачки кафедри менеджменту, д. е. н., професорки Наталії Вавдіюк;

фінансового консультанта проекту, випускниці ОНП "Менеджмент", головного бухгалтера ЛНТУ Катерини Рудь.  

18 жовтня 2022 року HEIn4 Конференція розпочалась з вітальної промови ректора Університету бізнесу та технологій, проф., д. Ніно Енукідзе, про міжнародні  проекти та програми, про результати діяльність проекту HEIn4 в Університеті бізнесу та технологій розповіла керівник відділу міжнародних відносин та розвитку Ані Челішвілі; про результати діяльності проєкту HEIn4 в Університеті бізнесу та технологій. Про результати діяльності проекту в Батумському державному університеті імені Шота Руставелі доповідала проф. Лела Турманідзе; про особливості реалізації проекту HEIn4 в Державному університеті імені Акакія Церетелі прозвітували проф. Омар Кіквідзе та Давид Шамаєві. Далі Герт де Лепелеєр, головний координатор проекту HEIn4 з Католицького університету Льовен, Бельгія окреслив перспективи співпраці з промисловістю на практиці, виклики та загрози впровадження завдань проекту. А про ініціативи цифрового екосистемного дайджесту охарактеризував проф. Вахтанг Чкареулі та проф. Цотне Жгенті з Університету бізнесу та технологій. Екскурсія по лабораторіям Індустрії 4.0 Університету бізнесу та технологій дозволила побачити закуплені технічне та програмне забезпечення за кошти проекту HEIn4 в дії.

19 жовтня 2022 р. команда ЛНТУ працювала відповідно до завдань проєкту в Агентстві інновацій та технологій Грузії. Були обговорені доповіді про цілі та стратегії діяльності іHEIn4 у GITA, проекти та програми підтримки грузинської екосистеми стартапів та інновацій з проф. Анні Вашакмадзе, начальником відділу зв’язків з донорами та міжнародних відносин. Про особливості реалізації стартапів розповів керівник проєкту Unnamed Air Technologies Іване Майсая; про результати дослідження біохімфарм доповідав керівник проєкту Раті ГоліяшвіліВамех Херхеулідзе представив результати проєкту Elven Technologies; Ната Сулаквелідзе про результати стартапу Vision.

20 жовтня 2022 року консультант з розвитку, д. Маріам Кебурія, доповів про план дій щодо інновацій та трансферу технологій в Університеті бізнесу та технологій, керівник Центру розвитку кар'єри Маріам Шошіашвілі розповіла про співпрацю з промисловістю та план зайнятості в Університеті бізнесу та технологій.

На координаційній нараді проекту HEIn4, яка відбувалась в змішаному форматі, було обговорено відповідність виконання робіт університетів консорціуму проекту HEIn4. Координатори проєкту від університетів партнерів обговорили виклики та особливості виконання завдань, проведення аудиту якості навчального контенту та кореляція з системою ECTS. Координатор проекту у ЛНТУ, Микола Мельничук розповів про реалізацію заходів та завдань, зокрема проведення тренінгу для представників компаній та академічного персоналу у жовтні. А Катерина Рудь про надходження та витрати за проектом HEIn4 згідно бюджету проекту. Наталія Вавдіюк та Наталія Імбирович про формування курсів і їх цифрове наповнення на платформах мудл та класрум. Головний координатор проекту HEIn4 Католицького університету Льовен, БельгіяГірт Де Лепелєєр зазначав про ризики реалізації проекту HEIn4 у зв’язку з війною в Україні, запрошував долучитись до програм стажувань та проведення досліджень для науковців з України.

Участь в HEIn4 конференції зміцнила міжнародну освітньо-наукову комунікацію; міжкультурно-науковий обмін науковими ідеями та стартапами; отримати досвід з організації дистанційного навчання; дізнатись про діяльність наукових і виробничих лабораторій в університетах Грузії відповідно до потреб підприємств, установ та організацій; впровадження інноваційних технологій Індустрії 4.0 в освітній процес ЛНТУ. 

 

4451235690