Перейти до основного вмісту

УХВАЛА

 

 

вченої ради

 

 

Луцького національного технічного університету

 

 

від 24 вересня 2020 року

 

 

з питання  «Підсумки Акредитаційних експертиз та зауважень експертних груп щодо системи забезпечення якості»

 

 

 

 

Система внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності Луцького національного технічного університету (далі Університету) знаходиться в стадії активного удосконалення. Протягом 2019-20120 н.р. було проведено Національним агентством з забезпечення якості вищої освіти 17 акредитаційних експертиз відповідно 17-ти освітніх програм, з них 9 освітніх програм – акредитовано на 5 років, умовну акредитацію отримали 8 освітніх програм;

 

 

Основними причинами невдалих акредитацій і недоліків освітніх програм за висновками НАЗЯВО були: застаріла структура навчальних планів; не відповідність процесу вибору дисциплін вимогам Закону України «Про вищу освіту»; наявність в планах дисциплін «Фізична культура» та «Оздоровча фізична культура і фітнес», а також можливість перенесення їх до факультативних; дублювання навчальних та виробничих практик; відсутність робочих програм навчальних дисциплін в повному обсязі; відсутність детального пояснення складових підсумкового контролю та форм контролю за виконанням індивідуальних завдань та самостійною роботою студентів; структурно-логічні схеми освітніх програм мали недоліки в логіці взаємозв’язків освітніх компонентів; відсутність практики громадського обговорення ОП, положень та інших документів у ЗВО; відсутність Ради з якості та координаторів з якості на факультетах; невідповідність  кваліфікації викладачів, задіяних у реалізації ОП; відсутність оформлення результатів перевірки робіт на плагіат та зберігання за чітко визначеною процедурою; відсутність положення про неформальну освіту; утруднена навігація на офіційному веб-сайті ЛНТУ.

 

 

Разом з тим: Експертами та галузевими експертними радами було відмічено позитивні зрушення, які відзначили, що аналіз зауважень, наведених у звітах акредитаційних експертиз, показав, що ЗВО зацікавлений у виправленні виявлених недоліків і швидко на них реагує. Про що свідчить створення відділу забезпечення якості освіти та неперервного навчання, розроблення положень, підтримки індивідуальної траєкторії здобувача вищої освіти, які наведені на сайті ЛНТУ”.

 

 

 

 

Вчена рада УХВАЛИЛА:

 

 

1. Стан системи внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності вважати задовільним.

 

 

2. Створити Раду з якості освіти Луцького національного технічного університету і на рівні факультетів призначити уповноважених осіб з забезпечення якості освіти та дотримання академічної доброчесності;

 

 

Відповідальні: в. о. завідувача відділу забезпечення якості

 

 

освіти та неперервного навчання проф. О. Кузьмак

 

 

Термін: жовтень

 

 

3. Розробити положення про неформальну освіту.

 

 

Відповідальні: в. о. завідувача відділу забезпечення якості

 

 

освіти та неперервного навчання проф. О. Кузьмак

 

 

Термін: жовтень

 

 

4. Переглянути та модернізувати усі навчальні та робочі навчальні плани  та привести їх у відповідність з внутрішньою нормативною базою університету, зокрема з Положенням про навчальний план підготовки здобувачів вищої освіти за освітніми ступенями бакалавр, магістр, доктор філософії у Луцькому НТУПоложенням про організацію вибору навчальних дисциплін та формування вибіркової складової навчальних і робочих навчальних планів у Луцькому НТУ.

 

 

Відповідальні: гаранти освітніх програм, завідувачі кафедр

 

 

Термін: до 1.06.2021 р.

 

 

 

 

5. Усунути невідповідність кваліфікації викладачів, задіяних у реалізації ОП, та привести кадрове забезпечення у відповідність до ліцензійних вимог.

 

 

Відповідальні: гаранти освітніх програм, завідувачі кафедр

 

 

Термін: до 1.06.2021 р.

 

 

 

 

6. На засіданні науково-методичної ради переглянути пропозиції щодо п.8 (критерії та шкала оцінювання) Положення №582 «Про організацію освітнього процесу» та подати їх на засідання вченої ради 29.10.2020 р.

 

 

Відповідальні: проректор з НПР проф. О. Ляшенко, завідувачі кафедр

 

 

 

 

7. Питання, включаючи проекти ухвал, які стосуються:

 

 

- освітнього процесу, попередньо обговорювати на засіданні науково-методичної ради;

 

 

- наукової роботи – на засіданні науково-технічної ради університету;

 

 

- виховної роботи – на засіданні ради з виховної роботи, і внести відповідні зміни в Регламент роботи вченої ради університету.

 

 

Відповідальні: проректори з НПР: проф. О. Ляшенко, проф. О. Ковальчук, доц. С. Шимчук

 

 

Термін: до 29.10.2020 р.

 

 

 

 

8. Звіт про виконання ухвали заслухати на засіданні вченої ради університету в вересні 2021 року.

 

 

Відповідальна: в. о. ученого секретаря доц. А. Земко

 

 

 

 

 

 

 

 

Голова вченої ради

 

 

в. о. ректора, професор                                                            П.П. Савчук

 

 

 

 

 

 

 

 

В. о. ученого секретаря,

 

 

доцент                                                                                       А.М. Земко