УХВАЛА

вченої ради

Луцького національного технічного університету

від 24 вересня 2020 року

з питання «Про затвердження звітів голів ЕК та аналіз результатів атестації здобувачів вищої освіти у 2019-2020 н.р. за освітнім ступенем бакалавр. Аналіз успішності і результатів екзаменаційної сесії в університету у 2019-2020 н.р.»

Заслухавши та обговоривши звіт начальника навчального відділу Решетило Н.В., вчена рада відзначає, що навчальний відділ університету, проводить достатню роботу щодо аналізу успішності відповідно до законодавства у сфері вищої освіти та нормативної бази Луцького національного технічного університету.

У 2020 році захист випускних кваліфікаційних робіт студентами – бакалаврами здійснювався на 7 факультетах університету з 39 спеціальностей  за освітнім ступенем бакалавр.

Узагальнення пропозицій, що викладені у звітах екзаменаційних комісій, та аналіз результатів захистів кваліфікаційних робіт/проєктів свідчить про те, що:

1)                загалом, теми робіт/проєктів актуальні, відповідають вимогам стандартів вищої освіти України;

2)                всі роботи/проєкти виконані з використанням сучасних інформаційних технологій та комп’ютерної техніки;

3)                всі захищені роботи/проєкти виконані здобувачами самостійно;

4)                керівництво кваліфікаційними робами/проєктами здійснювали переважно висококваліфіковані фахівці та провідні вчені універстету;

5)                результати, отримані у ході виконання 251 роботи, рекомендовані екзаменаційними комісіями до впровадження у виробництво.

Однак, слід відмітити ряд недоліків:

1)                лише 5 робіт/проєктів виконано на замовлення підприємств;

2)                завеликий обсяг деяких робіт/проєктів у сторінках;

3)                деякими проєктами керували науково-педагогічні працівники без наукового ступеня та відповідного наукового доробку у певній спеціальності;

4)                деякі проєкти не враховували нові інформаційні матеріали та інноваційні технології.

Рекомендації Екзаменаційним комісіям:

1)                розпочинати розробку тем  кваліфікаційних робіт/проектів з початку семестру, що передує семестру у якому планується захист кваліфікаційної роботи.

2)                керівникам при виборі теми дослідження слід враховувати потреби підприємств, відомств і служб Волинської області;

3) звернути увагу керівників випускних кваліфікаційних робіт на відповідність стандартам при оформленні дипломних проектів, на оформлення пояснювальної записки та графічної частини;

4)                розширити базу проходження практики за межі національних кордонів та плідно співпрацювати з представниками підприємств.

Аналіз результатів екзаменаційних сесій 2019-2020 навчального року здійснений для здобувачів вищої освіти бакалавр денної форми навчання.

За статистичними даними всього здобувачів вищої освіти бакалавр денної форми навчання на початок зимової екзаменаційної сесії 2019-2020 н.р. - 3583 чол. Із цієї кількості склали екзаменаційну сесію з усіх дисциплін навчального плану 2405 чол., тобто 67,1% від загальної кількості. З неповажних причин на сесії не з’явилося 64 студенти (1,8%). З поважної причини - 1 студент (0,03%).

Порівнюючи результати екзаменаційних сесій поточного та минулого років видно, що абсолютний показник знизився на 0,5%,  а якісний показник підвищився на 0,9 %.

За статистичними даними всього студентів по денній формі навчання на початок літньої екзаменаційної сесії 2019-2020 н.р. - 3486 чол.  Із цієї кількості склали екзаменаційну сесію з усіх предметів навчального плану  2246 чол., тобто 64,4 % від загальної кількості. З неповажних причин на екзамени не з’явився 1 студент (0,03%).

Порівнюючи результати екзаменаційних сесій поточного та минулого років  абсолютний показник знизився на 14,1 % і становить 64,4 %, якісний показник також знизився на 5,7 % і становить 40,3 %.

Наведені дані свідчать про необхідність подальшого конструктивного обговорення результатів екзаменаційних сесій на засіданнях кафедр, Вчених радах факультетів, з прийняттям відповідних рішень, а також самоаналізу викладацької діяльності кожним викладачем.

Вчена рада УХВАЛИЛА:

1. Результати навчання здобувачів вищої освіти Луцького НТУ вважати задовільними.

2. При проведенні атестації кафедрам дотримуватися норм Положення про організацію роботи екзаменаційної комісії з проведення атестації здобувачів вищої освіти у Луцькому національному технічному університеті.

Відповідальні: завідувачі кафедр.

Термін виконання: постійно.

3. Теми кваліфікаційних робіт формувати з огляду на реальні потреби підприємств, установ, організацій.

Відповідальні: завідувачі кафедр та гаранти освітніх програм.

Термін виконання: постійно.

4. З метою покращення показників успішності проводити обговорення результатів екзаменаційних сесій на засіданнях: кафедр в межах освітніх програм, Вчених радах факультетів, з прийняттям відповідних рішень, а також рекомендувати проведення самоаналізу викладацької діяльності кожним викладачем.

Відповідальні: завідувачі кафедр

Термін виконання: постійно.

5. Оприлюднювати на сторінках кафедр на офіційному сайті Університету результати обговорення аналізу успішності студентів у розрізі дисциплін.

Відповідальні: гаранти освітніх програм.

Термін виконання: раз в семестр.

6. Упровадити практику моніторингу якості знань за результатами екзаменаційних сесій на кафедрах та факультетах.

Відповідальні: декани, завідувачі кафедр

7Звіт про виконання ухвали заслухати на засіданні вченої ради університету в квітні 2021 року.

Відповідальна: в. о. ученого секретаря доц. А. Земко

Голова вченої ради

в. о. ректора, професор                                                            П.П. Савчук

В. о. ученого секретаря,