У рамках реалізації проекту «Відкриття спільної українсько-польської архітектурної спадщини періоду 1921-1939 рр. на території Волині», до ЛНТУ приїхали студенти з Польщі, на чолі із професором Міхалом Пшчулковскі. Впродовж цілого тижня, разом з нашими здобувачами освіти, вони досліджували архітектурну спадщину Волині та відтворювали її на власних замальовках.
Цінність проекту в тому , що міжвоєнний період на Волині дуже важливий, бо в цей час між двома війнами в Європі почався новий виток в архітектурі. Це відмова від декоративізму та складних форм. Тодішні архітектори орієнтуються на те, щоб забезпечити людей найнеобхіднішим – громадськими будівлями і житлом. При цьому, усе це мало бути максимально комфортним, функціональним і з відкритим простором. Такі тенденції дійшли на Волинь вкінці 20-х на початку 30-х років. Тоді були часи Другої Речі Посполитої і велика кількість архітекторів працювали саме тут, прививаючи європейську культуру».
Для студентів-архітекторів складений відповідний маршрут містами, де вони робитимуть швидкі замальовки пам’яток, тобто скетчі. По 10 студентів із обох університетів впродовж тижня відвідають Луцьк, Рівне, Костопіль, Сарни, Ковель, Любомль, Горохів і, водночас, матимуть низку зустрічей із місцевими громадами та істориками для детальнішого вивчення місцевостей.
Проект стартував в жовтні. Так 17 жовтня до Луцька прибули студенти з Польщі, на чолі із професором Зеленогурського університету Міхалом Пшчулковскі, а 23 жовтня в ЛНТУ відбулась виставка скетчів. Крім того, роботи студентів планують оцифрувати і створити електронний альбом для презентацій та розповсюдження.
Посилання на додаткову інформацію:
Студенти-архітектори з Польщі та ЛНТУ презентували спільну виставку скетчів.
Студенти з Польщі та ЛНТУ досліджуватимуть архітектурну спадщину Волині.
Студенти-архітектори з Польщі та ЛНТУ презентували результати проекту.
Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1996957710458269
Магістри спеціальності «Освітні, педагогічні науки» Оксана ДИМАРЧУК, Владислав ЛІННИК та доцент кафедри соціогуманітарних технологій Лілія ПОТАПЮК факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій ЛНТУ брали участь у науково-методичному семінарі «Цифровий освітній простір: українсько-польський досвід» в рамках реалізації проекту «Цифровий освітній простір: українсько-польський досвід» за підтримки Українсько-Польської Ради обмінів молоддю.
Захід здійснювався за фінансової підтримки Мінмолодьспорту з 18.10.21р. по 22.10.21р. у ZOOM із метою обміну українсько-польським досвідом з питань цифрової освіти.
Партнером проекту є Жешувський університет (Польща).
21 жовтня 2021 року в межах теми проекту відбулося засідання круглого столу «Цифрова освіта в інклюзії: від теорії до практики» за участі завідувача кафедри технологій корекційної та інклюзивної освіти, наукового консультанта з питань організаційно-педагогічних умов інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітній простір
Реалізація проекту сприяє посиленню співпраці двох країн, підвищує рівень цифрової, професійної компетентності педагогів-практиків ЗВО і ЗЗСО, так само під час роботи із молоддю з особливими освітніми потребами.
Результатом реалізації проекту стало набуття учасниками навичок використання цифрових технологій у навчальному процесі, зокрема під час роботи із молоддю з особливими освітніми потребами, підвищено рівень міжкультурної комунікації, налагоджено тісні партнерські взаємини між Україною та Польщею, зокрема вишами-партнерами, що сприятиме соціально-економічному розвитку країн, уможливить академічні обміни тощо.