ЛЕКЦІЯ ПОДАТКІВЦІВ ДЛЯ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 071 «ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ»

10 березня кафедрою обліку і аудиту » в рамках вивчення дисципліни «Теорія податків» була організована лекція для студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування завідувача сектору комунікацій Головного управління ДПС у Волинській області Нікотіної Олени Володимирівни.

Під час лекції увага була приділена особливостям діяльності управління ДПС у Волинській області та правилам користування електронними сервісами ДПС, проблемам та перспективам податкового адміністрування, діяльності податкових органів в умовах адміністративної реформи.

Лектор наголосила, що головним документом, який визначає принципи функціонування податкової системи в Україні є Податковий кодекс і його норм мають дотримуватися, як фізичні особи, так і суб’єкти господарювання. Адже, перш ніж відкрити власну справу, необхідно ознайомитися з основними аспектами оподаткування бізнесу.

Від гостьового лектора студенти дізналися про актуальні питання оподаткування, а саме:

1. Відмінності між державними та місцевими податками, а також особливості сплати та розподілу податку на доходи фізичних осіб та акцизного податку.
  2. Діяльність центрів обслуговування платників у Волинській області та порядок надання ними адміністративних послуг.
  3. Інформацію, яку можна отримати на офіційному сайті ДПС.
  4. Правила отримання електронного цифрового підпису задля співпраці з ДПС в електронному форматі.
  5. Регулювання діяльності електронного кабінету та роботу основних сторінок «Реєстри», «Бланки звітності», «Прес-центр».
  6. Портал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронному кабінеті фізичної особи.
  7. Основні випадки подання декларацій про майновий стан і доходи.
  8. Документи, які необхідні для отримання податкової знижки за навчання.
  9. Можливості та вимоги для отримання роботи в управлінні ДПС у Волинській області.
  10. Впровадження та роботу сервісу «електрона черга».

Викладачі та студенти кафедри обліку і аудиту щиро вдячні пані Олені за цікаву та практично-пізнавальну лекцію, про розкриті проблеми оподаткування від професіоналів-практиків.

Кафедра обліку і аудиту