Перейти до основного вмісту

19 жовтня 2022 року відзначають Всесвітній день етики. Не залишились осторонь від такої важливої події викладачі кафедри обліку і аудиту ЛНТУ та здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, які стали учасниками відкритого заняття в рамках вивчення дисципліни «Комунікативні процеси та професійна етика» (викладач Оксана НУЖНА) за участю запрошеного лектора – Софії ЗІНЧУК, директора ТОВ «К.Н.Д. ТРЕЙД», яка також має практичний досвід роботи головним бухгалтером.

Віталій ЧУДОВЕЦЬ, завідувач кафедри обліку і аудиту ЛНТУ, сертифікований аудитор з понад 20 роками практичного досвіду, зауважив на важливості етичних аспектів у професії бухгалтера і навів цікаві приклади з власного досвіду.

На відкритій лекції були розглянуті такі питання:

  • Міжнародний Кодекс етики професійних бухгалтерів;
  • Фундаментальні принципи та їх зміст;
  • Загрози дотримання фундаментальних принципів професійними бухгалтерами;
  • Застережні заходи щодо усунення або зменшення загроз дотримання фундаментальних принципів до прийнятного рівня;
  • Етичні конфлікти у діяльності професійного бухгалтера та способи їх вирішення.

Пані Софія зауважила, що важливим аспектом діяльності професійного бухгалтера є те, що він бере на себе відповідальність діяти в інтересах суспільства, а не має на меті лише задоволення потреб окремого роботодавця чи клієнта.

Діючи в інтересах громадськості, професійний бухгалтер повинен дотримуватись етичних вимог, викладених в Міжнародному Кодексі етики професійних бухгалтерів, запровадженому Міжнародною федерацією бухгалтерів як основа для етичних вимог до професійних бухгалтерів у кожній країні.

Лектор наголосила, що діючи в інтересах громадськості, професійний бухгалтер повинен дотримуватись таких фундаментальних принципів (доброчесність, об’єктивність, конфіденційність, професійна поведінка, професійна компетентність та належна ретельність) і детально зупинилась на змісті кожного із них.

До категорій загроз, які можуть спричинити порушення професійними бухгалтерами фундаментальних принципів, відносять наступні: загроза власного інтересу, загроза тиску, загроза власної оцінки, загроза особистих стосунків, загроза захисту. Лектор більш детально зупинилася на конкретних ситуаціях щодо виникнення таких загроз і розглянула застережні заходи щодо усунення або зменшення загроз до прийнятного рівня. Особливу увагу на занятті було приділено етичним конфліктам у застосуванні фундаментальних принципів та методам їх розв’язання.

Із власного досвіду пані Софія дала поради майбутнім колегам стосовно вміння комунікувати з різними людьми, працювати в команді, вирішувати конфлікти, розпізнавати маніпуляції та вміти захиститись від них та ін.

На завершення здобувачі активно задавали запитання і брали участь у дискусії.

Викладачі кафедри обліку і аудиту, а також здобувачі освіти висловлюють щиру вдячність Софії ЗІНЧУК за цікавий формат зустрічі, креативні підходи до подання матеріалу, змістовний діалог!