7 грудня для студентів факультету бізнесу та права спеціальності 071 Облік і оподаткування з дисципліни «Облік в галузях економіки» (викладач Наталія Тлучкевич) була проведена відкрита лекція за участю заступника директора СГПП «Дружба» Ірини Курліщук.

Тематика лекції стосувалася обліку витрат у сільському господарстві, зокрема в рослинництві. Розглядалися питання особливостей обліку витрат та методики розрахунку собівартості продукції рослинництва, необхідності обліку прямих і непрямих виробничих витрат, аналітичного обліку в розрізі сільськогосподарських культур, первинного документального забезпечення господарських операцій по відображенню витрат рослинництва.

Лектор наголосила на важливості відображення в Наказі про облікову політику методики обліку витрат, який на СГПП «Дружба» є своєрідним захистом бухгалтерського обліку при будь-яких зовнішніх перевірках. Пані Ірина зауважила і про необхідність застосування у практиці обліку автоматизованих бухгалтерських програм.

Студенти активно долучилися до дискусії щодо ринку сільськогосподарських земель та продажу земельних паїв, збереження банку землі в Україні, зміни податкового навантаження з ПДВ за рахунок  застосування сільгоспвиробниками ставок 14% та 20 %, а також поділилися поглядами щодо вирощування сільськогосподарськими підприємствами такого виду багаторічних ягідних культур як лохина.

Ірина Курліщук висловила власне бачення розвитку сільськогосподарських підприємств в умовах зміни законодавства щодо ринку землі та його впливу на результати діяльності, і, відображення їх в бухгалтерському обліку.

Дякуємо пані Ірині за цікаву і змістовну лекцію й практичні поради, а студентам за активність!