24 листопада 2022 року на кафедрі обліку і аудиту в рамках вивчення дисципліни «Управлінський облік І» (викладач Наталія ТЛУЧКЕВИЧ) здобувачі спеціальності 071 Облік і оподаткування прослухали відкриту лекцію на тему «Місце управлінського обліку у процесі калькулювання собівартості продукції» від фінансового директора СГПП «Дружба» Ірини КУРЛІЩУК, випускниці кафедри обліку і аудиту 2007 року.

Розглядалися питання значення та роль собівартості продукції в процесі управління підприємством та прийняття управлінських рішень, необхідності формування  проміжної собівартості продукції протягом звітного року, важливості своєчасного документального забезпечення процесу формування і калькулювання собівартості продукції та її відображення в системі рахунків. Лектор ознайомила здобувачів з особливостями планування та розрахунку собівартості продукції безпосередньо ще до початку самого процесу виробництва та наголосила, що для визнання витрат важливим є їх відображення та підтвердження у первинних документах, про важливість відображення методики обліку витрат в Наказі про облікову політику.

Пані Ірина зауважила про складнощі, які виникають в процесі розрахунку собівартості в умовах воєнного стану в Україні, зокрема і на тому, що  собівартість  продукції не повинна перевищувала ціну її реалізації, оскільки в такому випадку виникає обов’язок нарахування ПДВ на таку різницю перевищення.

Студенти активно долучилися до дискусії щодо впливу інфляційних процесів в Україні на величину собівартості продукції та оцінювали можливі реальні заходи, які могли б вплинути на зменшення величини собівартості. Ірина КУРЛІЩУК висловила власне бачення вирішення проблем формування та обліку собівартості в умовах війни, а також поділилася власними практичними секретами облікової роботи та наголосила здобувачам про цінність набутих практичних навиків зі спеціальності під час навчання.

Дякуємо Ірині КУРЛІЩУК за цікаву і змістовну лекцію й практичні поради, а здобувачам за запитання і активність!