Перейти до основного вмісту

Проект «Євангелічно-лютеранські храми Західної Волині. Календар 2024»

Термін реалізації1 вересня 2023 - 30 грудня 2023 року.

Проект реалізовано за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина у Києві та Культурного фонду німецьких вигнанців. 

Партнери пректу: 

1. Луцький національний технічний університет
2. Посольство Федеративної Республіки Німеччина у Києві
3. Культурний фонд німецьких вигнанців
4. Товариство німців Волині

 Проектна група у складі:

1) Костюка Михайла Петровича, к.іст.н., доцента кафедри соціогуманітарних технологій, автора концепції, упорядника і керівника проекту;

2) Тихої Лариси Юріївни, к.філ., доцента кафедри іноземної та української філології, редактора українських текстів;

3) Чугая Руслана Володимировича, старшого викладача кафедри архітектури та дизайну;

4) Лєбєдєва Андрія, здобувача вищої освіти гр. Д-23, ілюстратора.

Наказ на проектну команду ЛНТУ

Презентація результатів проекту - Календар 2024

 

12

 

Проект реалізується за фінансової підтримки Європейської Комісії та під егідою Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України, Міністерства соціальної політики України.
 

Головний партнер - Сумський державний університет.  

Тривалість проекту: 2013 - 2015 (36 місяців).
 

Реалізація проекту передбачає три етапи:

1-ий етап (2013-й рік): розбудова дослідницького майданчика «Заклад, дружній до сім’ї» на базі Сумського державного університету, моніторинг та аналіз результатів ініціативи. Планується проведення всеукраїнської конференції з презентацією результатів дослідження та ініціатив представників університетів-партнерів з 27 регіонів України.

2-ий етап (2014-2015 роки): проведення 2-денних тренінгів для університетів-партнерів.

3-й етап (кінець 2015 року): проведення всеукраїнської звітної конференції проекту за участю університетів-партнерів, Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України, Міністерства соціальної політики України. На конференції презентуватимуться напрацювання у втіленні гендерно-чутливих ініціатив ВНЗ- партнерами та створенні можливостей для здобуття професії молодими матерями-студентками.

 

Відповідальна особа в Луцькому НТУ:

Жук Оксана Миколаївна - к.і.н., доц.,  завідувач кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства,

 

Заходи в рамках проєкту

Спільний нідерландсько-український  проект, за фінансової підтримки Королівства Нідерландів.

 

Період реалізації проекту: січень – вересень 2012року

Керівник проекту в Луцькому НТУ – к.т.н., доц. Коменда Т.І.

Сайт проекту – http://www.energyofthefuture.org

23 квітня 2012 року вперше на Волині на базі Луцького національного технічного університету відбувся майстер-клас  «Сталий розвиток енергетики в Україні». Це спільний нідерландсько-український  проект у якому брали участь - Університет прикладних наук Saxion (Нідерланди), Луцький національний технічний  університет, Національний технічний  університет України «Київський політехнічний інститут», Одеський національний технічний університет, представники голландських та українських  компаній. Проект в першу чергу  спрямований на покращення системи  енергопостачання шляхом застосування системного підходу до проблем енергетики та ініціатив з підвищення енергоефективності в Україні.

Проект реалізовувався у декілька етапів протягом дев’яти місяців  поточного року. Серед заходів проекту передбачалось проведення тренінгів, консультацій, створення робочих груп, виїзд на підприємства та вивчення проблематики у сфері енергоефективності, розробка бізнес проектів, спрямованих на енергоефективне  використання ресурсів. Зокрема, тренінги були організовані Університетом Саксіон та Нідерландсько- Українською Сталою Енергетичною Платформою ­  (НУСЕП).

Кожна робоча група складалася із представників: голландської компанії; українських компаній; експертів  з університету; студентів університету, в тому числі Луцького НТУ, які розробляли бізнес проекти  у таких напрямках:

- деревообробне підприємство та енергоефективність: пошук нових бізнес моделей для модернізації енергозабезпечення підприємства;

- енергетична ферма, перетворення звичної ферми в енергетичну ферму (концепція змішаної ферми, котра займається рослинництвом та тваринництвом);

- біогаз, його виробництво з тваринницьких відходів і енергетичного рослинництва;

- енергія із відходів, спалювання різних видів відходів (аграрні, промислові) для виробництва електричної енергії, біогазу, опалення, охолодження. Використання цієї енергії для потреб централізованих систем опалення, реконструкції будівель та інших цілей;

- ефективність енерговикористання у будівлях, реконструкція будівель шляхом впровадження концепції термомодернізації будівель, застосування систем управління мікрокліматом (HVAC) і використання відновлюваних джерел енергії на підґрунті концепції Trias Energetica, що реалізується у три етапи: скорочення енергоспоживання шляхом мінімізації втрат енергії та впровадження заходів з енергозбереження, поширення використання відновлюваних та альтернативних джерел енергії та підвищення ефективності використання викопних джерел енергії.

На завершальному етапі  проекту 25 червня відбулася науково-практична конференція за участю бізнес компаній та владних структур, де були представлені результати досліджень робочих груп.

 В розгорнутому обговоренні  презентацій взяли участь: нідерландські  експерти - Йохана Вемпе; адміністрація ЛНТУ - Герасимчук З.В; експерти з енергоаудиту - Петрук С.В. - завідувач відділу енергоаудиту комунального підприємства "ІАЦ "Волиньенергософт"; представники міської влади – Байцим В.Ф. та Волинської ОДА - Бондарук В.В.; керівники та представники підприємств та компаній.

Service Contract No 2012/308-293.

 

 

Проект є продовженням проекту IDEA I.

 

 

Дата початку проекту: 16 січня 2013 року

 

 

Термін реалізації: 36 місяців

 

 

Учасники проекту: 

Dornier Consulting  - Німеччина

 

 

Panteia NEA  - Нідерланди

 

 

Луцький національний технічний університет - Україна

 

 

Вартість проекту: 3 523 080 євро

 

 

Основна ідея проекту полягає в покращенні економічних відносин, торгівлі та транспортних звязків між ЄС та країнами, учасниками проекту: Азербайжан, Арменія, Болгарія, Грузія, Казахстан, Киргистан, Молдова, Румунія, такжикистан, Туркменістан, Турція, Узбекистан та Україна.

 

 

Проект спрямований сприяти розробці та реалізації заходів в сфері регіональної транспортної політики, які повязані з розвитком інфраструктури, спрощенням мультимодальних перевезень та гармонізацією транспортного законодавства.

 

 

Основні зацікавлені сторони проекту: міністерства транспорту, міністерства торгівлі та економіки, міжнародні відомства, МФУ, комерційні банки, міжнародні автомобільні перевезення, експедитори, користувачі транспортних послуг.

 

 

Основні цілі проекту:

 

 

1. Консультативна допомога при виборі та аналізу потенційних інфраструктурних проектів, а також при підготовці проектних пропозицій для залучення фінансування в країнах-учасниках проекту

 

 

2. Покращення механізмів політичного та транспортного діалогу

 

 

3. Підтримка реалізації довгострокової стратегії МПК ТРАСЕКА на період до 2015 року

 

 

4. Адаптація нормативно-правової бази з акцентом на реформи транспортного сектору

 

 

Роль Луцького НТУ полягає:

 

 

- в координації ТРАСЕКА  Кампус  (Campus), що передбачатиме проведення циклу навчальних тренінгів для розвитку кадрового потенціалу транспортної сфери країн-учасниць проекту. Campus також може розглядатися як площадка для спілкування та обміну інформацією та знаннями в сфері транспорту та сприяння торгівлі в країнах ТРАСЕКА. З часом передбачається, що Campus стане віртуальною базою даних, інформації, технічних досліджень, аналітичних звітів, навчальних матеріалів.

 

 

 

 -  в наповнені лекційних курсів в системі MOODLE, на базі чого буде створена площадка Campus. 

Викладачі університету виступають в ролі регіональних експертів, які будуть діяти у відповідності з планами роботи, звітуватимуться за технічні проекти перед Європейською Комісією. Необхідність спеціальних експертних груп обґрунтована необхідністю конкурентоспроможності ТРАСЕКА.

 

 

 

 

9-го квітня розпочався черговий етап італійсько-українського проєкту «Supporting school inclusion and parenthood in Ukraine» («Підтримка шкільної інклюзії та батьківства в Україні») за фінансової, освітньої підтримки муніципалітету Emilia-Romania та Associazione Italiana Soci Costruttori – IBO-Italia» (CUP n. E98D20001490003). До участі в цьому проекті  були залучені представники кафедри соціогуманітарних технологій ЛНТУ.

У рамках проєкту італійськими колегами був проведений тренінг з інклюзивної освіти: «Практичний досвід у спец дидактиці». Даний етап співпраці тривав до жовтня 2021 року. Для учасників проекту пропонувалися теоретичні та практичні блоки роботи. По завершенню всі учасники отримали сертифікати про участь за умови успішного виконання рекомендованих видів робіт.

1

У рамках міжнародного освітнього проекту «SUUUpoRT – Structural support of Ukrainian Universities in Upkeep and Rebuilding оf Higher Education» за фінансової підтримки «Stiftung Innovation in der Hochschullehre» команда НПП ЛНТУ у складі професора кафедри цифрових освітніх технологій Ольги Гулай, доцентів кафедри харчових технологій та хімії Ірини Мороз та Василини Шемет підготувала навчальний курс General Chemistry.  

Технічний університет Фрайберзька гірнича академія (TU Bergakademie Freiberg) м.Фрайберг (Німеччина) разом із партнерами започаткували програму онлайн-курсів для дистанційного навчання англійською мовою. Участь в курсах є безкоштовною для студентів та викладачів українських ЗВО. 

TU Bergakademie Freiberg хоче зробити внесок у підтримку діяльності університетів в Україні. Мета полягає в тому, щоб компенсувати брак курсів, спричинений втратою необхідної інфраструктури, з одного боку, та нестачею персоналу, з іншого, таким чином забезпечивши продовження навчання та викладання. SUUpoRT є одним із семи проектів, які фінансує Фонд інновацій у вищій освіті. Метою програми спеціального фінансування «Навчання та викладання. Фокус Україна» є створення університетських програм викладання, навчання та підтримки для студентів з України, які хотіли б тимчасово продовжити навчання цифровим способом або особисто в університеті Німеччини. Додатково, українські науковці та співробітники університетів можуть бути залучені до проектів, які будуть фінансуватися. Також підтримується мережева діяльність між студентами та науковцями.

TU Bergakademie Freiberg хоче зміцнити українську систему вищої освіти та зробити її більш привабливою, щоб українські студенти залишалися в системі своєї країни. Потужна система вищої освіти є невід’ємною частиною інфраструктури, яка має фундаментальне значення для зусиль з відновлення України. 

Договір про співпрацю

Викладачі ЛНТУ підготували навчальний курс на німецькій платформі OPAL

Запрошення на курси