Перейти до основного вмісту

«Барви дизайну»: у Луцькому НТУ презентували виставку 70 відтінків кольорів

18 грудня у стінах Луцького національного технічного університету (ІІ поверх корпусу «А») відбувся мистецький захід «Барви дизайну», де презентували виставку 70 відтінків кольорів. Організувала дійство викладач кафедри дизайну та архітектури Дідух Анна Сергіївна спільно зі студентами-дизайнерами груп Д-11 та Д-12. Окрім того, Вікторія Райниш з групи Д-41 розробляла макетну частину.

Відкрив захід декан факультету будівництва та дизайну Луцького НТУ Олександр Бондарський: «Сьогодні відбувається чергова цікава подія в житті нашого університету. Кафедра дизайну та архітектури, продовжуючи свій розвиток і рух вперед, вкотре тішить нас цікавим, оригінальним дійством. Ця виставка покликана навчати тому, який світ нас оточує. Ми бачимо перелік 70 унікальних відтінків кольорів. Цей захід не відбувся би, звичайно, без студентів і, звісно, їхнього художнього керівника – Анни Дідух, яка презентує цьогоріч вже другу виставку, а 20 грудня - і третю. Усіх вітаю з сьогоднішньою приємною подією і творчими успіхами, дизайнери – ви на висоті!».

На мистецький захід прибув і проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Валентин Талах, наголосивши, що дизайнери завжди приємно дивують освітян своїми роботами. «Сьогоднішній захід не є для мене несподіванкою, адже я знаю, що до будь-якого серйозного свята кафедра дизайну та архітектури готує нам приємний сюрприз: креативний, незвичний і корисний! Звичайно я розумію, що дизайнерів особливо не здивуєш 70-ма відтінками. Проте те, що ми сьогодні бачимо, несе дуже позитивний, надихаючий настрій. Тож, студенти, бажаю вам легкої сесії, а життя в цілому такого ж різнобарвного, яскравого як і те, що ви сьогодні нам презентували. З прийдешніми святами, дай Бог, аби все вдавалося!», - звернувся до присутніх Валентин Іванович.

Оксана Пасічник, завідувач кафедри дизайну та архітектури, додала, що студентам пощастило, адже вони попали у дуже хороші руки Анни Сергіївни, яка заряджає оточуючих натхненням та творчістю.

Художній керівник, натхненник проекту, викладач кафедри дизайну та архітектури Дідух Анна Сергіївна розповіла, що представлене - це екзаменаційна робота студентів-першокурсників з предмету «Кольорознавство». Допомагала їм студентка групи Д-41 Вікторія Райниш, яка власне і розробляла макетну частину та композицію. Створювали кольори гуашшю, деякі з них доводилося неодноразово перемальовувати, аби добитися необхідного, ідеального відтінку. «Існує парадокс, в Інтернеті багато кольорів йменують неправильною назвою. Багато людей необізнані у цій сфері. Стіна, яку ми сьогодні презентуємо, саме для того, аби навчити і показати, як насправді виглядають та називаються кольори. Ця виставка буде постійнодіючою, так би мовити арт-обєкт біля якого можна і пофотографуватися, і розвиватися», - каже Анна Сергіївна. Вона також розповіла, що існує близько 500 тисяч різних відтінків, проте око людини здатне розрізнити лише 100 тисяч: «До прикладу, пташки бачать більше кольорів, ніж людина. Дитина при народженні реагує спершу на червоний, однак генетично у ній закладено розрізнення основних семи кольорів, які вона поступово вивчає». Цікаво, що чоловіки розрізняють значно менше відтінків, ніж жінки. «У них не розвинутий ген з Х-хромосомою, як у жінок, - розповідає Анна Дідух. - Вони не здатні розрізнити багато відтінків, тобто для них багряний, червоний, кораловий, цегляний – це червоний. Хоча є безліч видатних художників-чоловіків, які створюють дуже різнобарвні картини, вочевидь, керуючись певними внутрішніми відчуттями. Крім того, завдячуючи цьому гену, жінки не бувають дальтоніками, як чоловіки. Згідно з дослідженнями, є і винятки серед жінок з нерозвинутою Х-хромосомою, які бачать як чоловіки, проте і серед них не буває дальтоніків».

Нагадаємо, раніше декан факультету будівництва та дизайну Луцького НТУ Олександр Бондарський розповідав, що на кафедрі дизайну та архітектури прийняли рішення, аби впродовж навчального року кожен з викладачів влаштовував показ робіт своїх студентів. Так, 12 жовтня у Луцькому національному технічному університеті презентували виставку авторських робіт студентів І-го курсу, приурочену до Дня художника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці, яку організувала Анна Дідух. Своєю чергою, 15 листопада - виставку творчих робіт студентів 2, 3 та 4-го курсів кафедри дизайну з навчальних предметів «Живопис», «Живопис натюрморту», «Живопис портрету людини» до Дня студента, а 6 грудня відбувся архітектурно-мистецький студентський проект «Свідки минулого в житті сучасності».

 


 

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1144326355721413