Перейти до основного вмісту

Делегація Луцького НТУ взяла участь у семінарі-тренінгу за програмою Горизонт 2020

Ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук, проректор із науково-педагогічної роботи Сергій Шимчук та завідувачі кафедр університету взяли участь в інформаційному дні та практичному тренінгу «Горизонт 2020: від ідеї проекту до фінального звіту».

Захід передбачає представлення тематик конкурсів програми «Горизонт 2020», які заплановані на період 2019-2020 років. Крім того, для учасників відбувся практичний тренінг з пояснення основних процедур пошуку партнерів і підготовки проектів.

Передусім присутніх привітав ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він побажав колегам плідної роботи та наголосив на важливості об’єднання зусиль задля підготовки якісних проектів та можливості стати лідерами у програмі.

«Радує, що сьогодні тут я бачу еліту науки. Ясно, що настала пора перемагати у цьому конкурсі, об’єднувати зусилля, адже отримати фінансування не так просто. Мають бути потужні консорціуми, хороші ідеї, а напрямків, до яких ми можемо бути дотичні у програмі є багато. Тож, створюючи консорціум у межах національних університетів, залучаючи бізнес, ми можемо досягнути виконання обов’язкової умови Горизонту 2020, що продукти, які будуть створені, повинні мати дотичність до інноваційної складової, практичного інтересу споживача, який є основним індикатором та якісним критерієм оцінки наукових досліджень. Дуже важливо, що ми стали асоційованими членами програми і це наш новий досвід, підтримка, експертна оцінка і можливість бути причетним до підготовки більш якісних проектів, водночас, можливість бути лідером у цьому процесі. Бажаю вам плідної роботи і щоб цей семінар приніс користь нам і користь Волині», - зазначив ректор.

Потому розпочалася основна частина заходу. Так, спікери зачепили основні теми презентацій, що стосуються:

-генерування проектної ідеї та формування концепції проекту;

-ознайомлення з пріоритетами конкурсів на період 2019–2020 років;

-пошук конкурсних тем програми «Горизонт 2020» відповідно до проектної ідеї;

-розуміння структури проектної заявки до програми «Горизонт 2020»;

-попередня оцінка проектної заявки до програми «Горизонт 2020»;

-подача проектної пропозиції на конкурс;

-правові та фінансові аспекти реалізації проектів програми «Горизонт 2020» в Україні;

-використання успішного досвіду підготовки проектних заявок до програми «Горизонт 2020».

Варто зазначити, що інформаційні дні та практичні тренінги відбуваються у партнерстві з Луцьким національним технічним університетом та СНУ ім. Лесі Українки, а також групою національних контактних пунктів програми Горизонт 2020 у складі:

НКП «Інформаційні та комунікаційні технології», НКП «Дії Марії Кюрі для розвитку навичок, навчання та кар'єри», НУ «Львівська Політехніка»; НКП «Інклюзивні, інноваційні та розумні суспільства», НКП «Майбутні і нові технології» ЛНУ ім. Івана Франка; НКП «Харчова безпека, стале сільське господарство, морські дослідження та біоекономіки», НКП «Здоров’я,демографічні зміни та добробут», УжНУ; НКП «Безпечна, чиста та ефективна енергетика», ІФНТУНГ; НКП «Нанотехнології, сучасні матеріали та передові промислові виробництва» ПНУ ім.Василя Стефаника; НКП «Дослідницькі інфраструктури» , НАН України.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1187397494747632