Перейти до основного вмісту

День винахідника і раціоналізатора
в Луцькому НТУ

У третю суботу вересня в Україні відзначається День винахідника і раціоналізатора. Це професійне свято винахідників та розробників, інженерно-технічних та наукових працівників, чия діяльність становить інноваційний потенціал країни. З нагоди свята 16 вересня на кафедрі матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування технологічного факультету під егідою Волинської обласної Малої академії наук відбулася зустріч із учнями 8-х класів Луцької гімназії № 14.

 

Завідувач кафедри матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування Микола Мельничук ознайомив юних гостей з науковими досягненнями та працями студентів, аспірантів та викладачів-матеріалознавців, розповів про здобутки та перспективи кафедри, умови вступу, міжнародні проекти, які відкривають широке коло можливостей для наших студентів. Учні дізналися більше про міжнародні освітні програми подвійних дипломів, додаткові грантові і стипендіальні можливості для студентів кафедри матеріалознавства та ПФКМ. Також учням запропонували зареєструватися в інформаційному просторі кафедри на порталі www.facebook.com/groups/MandPFKM, що надасть їм можливість детальніше довідатися про спеціальності та спеціалізації обраних факультетів, першими дізнаватися про новини вступної кампанії, реально оцінити свої шанси на вступ, підтягнути рівень знань для подальшого успішного навчання.

 

Асистент кафедри матеріалознавства та ПФКМ Сергій Мисковець провів презентацію технологічних розробок кафедри, патентів та наукових винаходів, проінформував учнів про організацію навчання і дозвілля, про можливості, що їх надає університет для занять спортом і творчістю, про те, наскільки цікавим є сьогодні студентське життя Луцького НТУ.

Доцент кафедри Микола Дмитріюк оголосив загальну інформацію про нові правила прийому для абітурієнтів, перелік конкурсних предметів у сертифікаті ЗНО, які потрібні для вступу на напрями технологічного факультету, мінімальні бали, які повинен отримати абітурієнт з профільних і непрофільних предметів, а також про умови навчання в університеті.

 

Керівник відділу технічних наук Волинської обласної Малої академії наук Олена Бурбела розповіла про стан науково-дослідної роботи на сьогоднішній день та продемонструвала сучасні світові науко-технічні розробки.

 

Кандидат технічних наук, доцент кафедри матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування Ольга Гулай запросила учнів до занять у секції матеріалознавства Малої академії наук. Заняття мають дослідно-експериментальне спрямування, що дозволяє виконувати велику кількість дослідів, які неможливо організувати в школі. Тому маємо сподівання, що невдовзі лави студентів Луцького НТУ поповнять справжні допитливі науковці та наполегливі винахідники.

Вікторія Малець,
асистент кафедри матеріалознавства та ПФКМ