До Всесвітнього дня філософії

Починаючи з 2002 року, за регламентом ЮНЕСКО, в третій четвер листопада в Україні та в світі відзначається Всесвітній день філософії. Тож у період з 17 по 19 листопада 2015 року кафедрою філософії, політології та права було проведено ряд засідань Дискусійного клубу на тему: «Українська філософія: традиції і сучасність», присвяченого Всесвітньому дню філософії. У роботі взяли участь студенти груп ОА-11, ФН-11, ТТП-11, МО-11, ТТП-21.

У вступному слові завідувач кафедри Олександр Ситник наголосив на тому, що звернення до історії української філософії має велике пізнавальне значення. Адже, не вивчивши зміст і етапи розвитку філософської думки в Україні, неможливо повною мірою зрозуміти історію українського народу, особливості формування його духовного світу, його культури та традицій.

Студенти презентували свої наукові дослідження, обговорили проблеми і перспективи розвитку української філософської думки. Філософія України – органічна частина всесвітньої філософії. Проблеми, які вона розглядає, тісно пов’язані з постановкою і теоретичним розв’язанням відповідних проблем і питань у світовій філософській думці. Разом з тим було наголошено, що історія філософії України відтворює і самобутні підходи і шляхи розв’язання цих проблем, що спираються на національні культурні традиції.

Антоніна Євтодюк,

Оксана Сільвестрова,

Оксана Сичевська-Возняк,

доценти кафедри філософії, політології та права