Екологи знають, як вберегти середовище!

30 жовтня 2015 року деканом факультету екології та приладо-енергетичних систем доцентом Оленою Картавою та всіма викладачами кафедри екології була організована зустріч студентів-екологів із відомим українським журналістом Ігорем Чайкою. В рамках зустрічі було організовано і перегляд фільму, що присвячений економічним та політичним аспектам видобутку сланцевого газу. В ході бесіди з допитливою молоддю акцентувалось на можливих прибутках, створенню робочих місць, розвитку інфраструктури та суміжних галузей.

Сьогодні навколо видобутку так званого сланцевого газу точаться жваві дискусії, і головним чином через потенційні екологічні проблеми. Тому майбутнім фахівцям-екологам найбільш цікаво було почути про ризики для довкілля, здоров’я людей та можливості усунення таких небезпек.

Наприкінці зустрічі учасники зійшлись на думці, що проблема не є однозначною, вона потребує посиленої уваги як науковців, так і громадськості. Добування газу методом «фрекінгу» допустиме не для всіх газоносних територій, а його здійснення має перебувати під суворим законодавчим та екологічним контролем.

Людмила Коробчук,
доцент кафедри екології