КЕШБЕК за оплату навчання: що таке податкова знижка і як її отримати?

А ви знали, що можете повернути собі частину витрат за навчання у вигляді податкової знижки, згідно статті 166 Податкового кодексу України?

Податкова пільга це своєрідний кешбек від держави та реальна можливість отримати відшкодування витрат на оплату навчання у дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Керівник юридичного відділу Луцького НТУ Наталія Рябих розповіла про особливості отримання податкової пільги, які документи для цього потрібно та процедуру повернення коштів:

оформити податкову знижку може власне студент (якщо він має офіційний заробіток з якого сплачує податки) або член його сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік).

Основні вимоги для отримання знижки:

• Громадянство України та наявність ІПН (ідентифікаційного коду).
  • Не бути приватним підприємцем.
  • Відшкодуванню підлягають лише послуги вітчизняних вищих навчальних закладів. Не відшкодовуються додаткові курси чи навчання на військовій кафедрі.
  • Розмір знижки
  • Розмір податкової знижки – 18 % від вартості навчання. Враховуються фактичні витрати понесені у минулому році.
  • Сума податкової знижки не може перевищувати розмір сплаченого податку з доходів фізичних осіб (ПДФО).

Розглянемо на прикладі, як розраховується податкова знижка на навчання:

припустимо, ваша заробітна плата за рік становила 50 000 грн. З неї було стягнено ПДФО в розмірі 18.00 % (50 000*0.18 = 9 000 грн).

1. Якщо вартість року навчання склала 32 000 грн.
32 000 * 0.18 = 5 760 грн – розмір податкової знижки.

2. Якщо вартість року навчання склала 60 000 грн.
60 000 * 0.18 = 10 800 грн.
Оскільки ця сума є більшою ніж сплачені податки, податкова знижка становитиме 9 000 грн – суму сплачених податків.

Перелік документів:

(звертаємо вашу увагу, що документи подаються до Державної фіскальної служби за місцем вашої реєстрації)

• Паспорт.
  • ІПН (ідентифікаційний код).
  • Декларацію про майновий стан і доходи.
  • Довідку про заробітну плату (за формою № 3).
  • Копію договору з навчальним закладом.
  • Копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за оплату навчання.
  • Документи, що підтверджують ступінь споріднення (якщо за навчання сплачують батьки, то потрібно надати свідоцтво про народження дитини, якщо на податкову знижку претендує чоловік або дружина – свідоцтво про шлюб).
  • Заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.
  • Оформити податкову знижку можливо до 31 грудня року наступного за звітним. У 2021 році подаємо документи за 2020 рік.

Згідно статті 179 Податкового кодексу України у разі ухвалення компенсації за навчання, кошти будуть переведенні на ваш банківський рахунок протягом 60 днів після надходження пакету документів.