Перейти до основного вмісту

Коли пєш воду – пам'ятай про джерело!

Щодня ми використовуємо величезні запаси прісної води. Без води людина може прожити не більше п'яти діб. Вкриваючи 70% поверхні Земної кулі, доступною для використання є лише невелика частка прісних вод (бл. 3%). Проте такий важливий своєрідний мінерал дедалі частіше знецінюється. Люди нехтують водними ресурсами, забруднюючи водойми, без усвідомлення того, що потім будуть ними користуватися в повсякденному житті.

Спостереження за якістю води та її очищення – одне з основних завдань еколога. Саме тому викладачі кафедри екології Луцького НТУ роблять все задля того, щоб виховати гідних молодих спеціалістів-екологів.

5 листопада 2015року під керівництвом доцента кафедри екології Сергія Бондарчука студенти третього курсу напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» відвідали очисні споруди КП «Луцькводоканал» в мікрорайоні Вишків. Адже стабільна робота системи водовідведення – це запорука повноцінного розвитку та екологічної безпеки міста, здоров’я його мешканців.

Під час проведення екскурсії студенти ознайомилися з механічною та біологічною очистками води, наочно розглянули їхні схеми. Майбутні фахівці побачили, як насправді виглядає приймальна камера, решітки, піскоуловлювачі, радіальні відстійники, аеротенки, та біоставки. А також з’ясували, що лише після того, як стічні води пройдуть весь цикл очистки, вони скидаються в р. Стир.

«Очисні споруди Луцька працюють на належному рівні. В цьому, безумовно, заслуга підприємства «Луцькводоканал», яке відповідально ставиться до очищення та підтримки в належному стані водойм», – вважає студентка групи ЕОС-31 Дар’я Богданович.

Очищення води – це питання життя. Тому варто цінувати працю тих, хто допомагає воді «освіжитися». Але насамперед потрібно полегшити працю спеціалістам, всіляко її оберігаючи. «Вода дає життя, але якщо вона розгнівається, то може забрати життя у всього живого», – стверджує Рой Краус. Вибір за нами!

Анастасія Томчук,
студентка групи ЕОС-31