Команди Луцького НТУ у фіналі Sikorsky Challenge 2021

12-14 червня 2021 р. у НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбувся X Фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і світ» – один із найголовніших щорічних заходів у сфері інноватики України. Цьогоріч на ювілейний Конкурс стартапів Sikorsky Chalenge була подана рекордна кількість заявок – 319, серед яких і проекти викладачів та студентів Луцького НТУ.

Попередню оцінку поданих проєктів проводила Міжнародна Експертна рада Конкурсу. За результатами оцінювання були обрані 130 проєктів-фіналістів.

На фестивалі презентували проекти дві команди нашого ЗВО. У секції «Зелена енергетика і екологія» представлено проект «Екологічно безпечний пакувальний матеріал» (проф. Ольга Гулай, доц. Ірина Бандура, доц. Василина Шемет, студ. Марія Бандура).

Основною ідеєю проекту є створення багаторазової екологічно безпечної упаковки для харчових продуктів. Обробка тканинної основи бджолиним воском зумовлює гідрофобність пакувального матеріалу. Отримані матеріали легко набувають необхідної форми та можуть багаторазово використовуватися. Проект був високо оцінений Міжнародним журі і став переможцем секції у номінації «Краще стартап-рішення проблем клієнта».

У секції «Аграрна інженерія» представлено проект «Багатошарові чипси» (проф. Ігор Дударєв, доц. Ірина Тараймович, доц. Світлана Пасічник).

Чипси є низькокалорійним продуктом з органічної фруктово-овочевої сировини і насіння льону без добавок. Споживачами продукту є усі верстви населення, зокрема прихильники здорового харчування. Родзинкою презентації проекту стала дегустація виготовлених чипсів.

Учасники фестивалю – стартапери, члени журі, спонсори, гості та зацікавлені особи – отримали надзвичайне задоволення від плідного та цікавого спілкування. Тому рекомендуємо креативним командам Луцького НТУ готувати проекти для майбутніх конкурсів та з радістю поділимося отриманим досвідом.

Ольга Гулай, професор кафедри матеріалознавства