Перейти до основного вмісту

Круглий стіл із випускниками Луцького НТУ

 «Професійні компетентності фахівця: вимоги сучасного ринку праці»

27 квітня 2017 року відбувся круглий стіл  між випускниками Луцького НТУ  «Професійні компетентності фахівця: вимоги сучасного ринку праці», організований Оленою Сергіївною Ковальчук – д.пед.н., професором Луцького НТУ, завідувачем відділу неперервного навчання спільно з Лілією Миколаївною Потапюк – к.пед.н, доцентом кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства.

Із вітальним словом до учасників круглого столу звернувся Савчук Петро Петрович ректор Луцького НТУ, котрий наголосив, що одним з найважливіших завдань подальшого реформування і модернізації системи освіти України в умовах наближення її до європейських та світових стандартів і цінностей є безперервне та випереджувальне вдосконалення навчально-виховного процесу, спрямованого на підготовку компетентних робітників. Тому для формування професійних компетенцій майбутніх фахівців, необхідно, щоб студенти ще в процесі навчання розуміли практичне значення своїх знань.

У заході взяли участь працівники-випускники Луцького НТУ: Галущак Вале нтина Леонідівна – проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ, к.е.н., доцент;  Вахович Ірина Михайлівна – завідувач кафедри фінансів, д.е.н., професор; Ужегова Ольга Анатоліївна – завідувач кафедри промислового та цивільного будівництва Луцького НТУ, к.т.н., доцент; Заблоцький Валентин Юрійович – заступник декана технологічного факультету Луцького НТУ, к.т.н., доцент; Шолом Павло Степанович –  викладач кафедри комп’ютерної інженерії; Ткачук Ірина Миколаївна – к.е.н., доцент кафедри обліку і аудиту Луцького НТУ; Вавдіюк Наталія Степанівна – завідувач кафедри банківської справи, д. е. н., професор; Цизь Ігор Євгенович – завідувач кафедри інженерного та комп’ютерного забезпечення АПК , к.т.н., доцент; Речун Оксана Юріївна – к.е.н., доцент кафедри товарознавства та експертизи в митній справі; Вісин Олена Олександрівна – к.і.н., доцент кафедри туризму та цивільної безпеки, а також  Желобицький Ярослав Костянтинович – студент групи КСМм – 51, представник студентства.

До обговорення активно долучилися Гусак Назар Богданович – директор рекреаційного комплексу «РЕСТПАРК» та Філіпчук Михайло Миколайович – директор ТОВ «Полімер». Це не лише члени Асоціації випускників Луцького НТУ, а й соціально-відповідальні роботодавці, котрі зі своєї точки зору сформулювали необхідні компетенції, якими повинен володіти майбутній фахівець.

 

Учасники заходу мали змогу послухати доповіді Потапюк Лілії Миколаївни «Компетентності чи компетенції: оперуємо поняттями» та Ковальчук Олени Сергіївни «Компетентності молодих фахівців: європейський вимір»,  а начальник навчального відділу Масечко Світлана Володимирівна та керівник практики Худицька Ольга Леонідівна розповіли які професійні компетентності здобувають майбутні випускники Луцького НТУ у вузі.

Під час круглого столу було також проведено тренінг «Професійні компетентності молодого фахівця: виклики сьогодення», де учасники визначили 10 основних компетенцій, що входять до поняття «компетентність сучасного працівника».

Отже, можна зробити такі висновки: сучасному суспільству потрібні освічені, етичні, відповідальні люди, які можуть самостійно приймати й ухвалювати рішення в ситуації вибору, прогнозувати їх можливі наслідки, здібні до співпраці, відрізняються мобільністю, динамізмом, конструктивністю, володіють розвиненим відчуттям відповідальності за долю країни. Основна мета освіти сьогодні - це підготовка кваліфікованого фахівця відповідного рівня і профілю, конкурентоздатного на ринку праці, що вільно володіє своєю професією і орієнтованого в суміжних областях діяльності, здібного до ефективної роботи за фахом на рівні світових стандартів, готового до постійного професійного зростання, соціальної і професійної мобільності; задоволення потреб особистості в здобутті відповідної освіти. Сформульовані вимоги до підготовки фахівців показують, що від того, яким випускник навчального закладу прийде в професійну діяльність, наскільки він виявиться готовим до активної творчої діяльності, чи будуть у нього сформовані потреби до самовдосконалення і професійного зростання, залежить успішність і результативність його майбутньої професійної діяльності і життя в суспільстві. 

 

Максимчук Тамара,

 фахівець відділу

неперервного навчання