Лекція представника
німецької служби DAAD в Україні
студентам Луцького НТУ

5 листопада в Луцькому національному технічному університеті відбулася зустріч студентів з лектором центру DAAD в Україні Денні Клаппером, громадянином Німеччини. Захід був ініційований працівниками відділу міжнародних зв’язків, оскільки його метою було інформування студентів про можливості навчання та стажування в Німеччині.

Німецька служба академічних обмінів DAAD є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи.

Пан Денні спочатку розповів про принципи і напрямки роботи служби академічних обмінів. Він презентував грантові програми щодо навчання у вищих навчальних закладах Німеччини. Особливий інтерес викликала можливість участі в літніх школах, що передбачає вивчення німецької мови фахового спрямування в університетах федеративної республіки тривалістю 2-4 тижні.

Лекція була насичена практичними моментами: пан Денні розповів які документи потрібно підготувати, аби взяти участь у конкурсах. Експерт докладно пояснив, як правильно написати мотиваційний лист, грамотно оформити автобіографію, заповнити аплікаційну форму.

Також було наголошено на тому, що спільною вимогою для участі в будь-якій програмі є наявність сертифікату про рівень знань німецької мови. На прохання проректора з науково-педагогічної роботи Валентини Галущак, служба академічних обмінів DAAD надасть можливість здати OnDaF тест на визначення рівня знань німецької мови студентам та аспірантам Луцького НТУ, які подаватимуть конкурсні заявки цього року. Тест буде проведено 26 листопада в головному корпусі Луцького НТУ абсолютно безкоштовно. Після чого учасники отримають відповідний сертифікат.

У відділі міжнародних зв’язків Луцького НТУ (каб. 220, корпус А) можна зголоситися на здачу тесту, отримати матеріали зустрічі та консультації з приводу програм.

Катерина Мачульська,
інспектор відділу міжнародних зв’язків