ЛЕКЦІЯ З ВЕНТИЛЯЦІЇ ВІД СПРАВЖНІХ ФАХІВЦІВ
ДЛЯ СТУДЕНТІВ ЛУЦЬКОГО НТУ

10 листопада 2015 року в рамках налагодження співпраці Луцького НТУ з компанією ВЕНТС (ПАТ «Вентиляційні системи») відбулась лекція на тему «Сучасне обладнання систем вентиляції приміщень». Організаторами стали кафедра міського будівництва та господарства, кафедра промислового та цивільного будівництва та компанія ВЕНТС (ПАТ «Вентиляційні системи»).

Розділ «Вентиляція» як важлива частина інженерних мереж будівель та споруд розглядається у відповідних навчальних дисциплінах кафедри міського будівництва та господарства, які викладаються для фахівців за напрямками підготовки «Будівництво» та «Охорона праці», зокрема спеціальностей «Міське будівництво та господарство» (МБГ), «Промислове та цивільне будівництво» (ПЦБ), «Автомобільні дороги та аеродроми» (АДА), «Охорона праці» (ОП).

Для забезпечення сучасного рівня навчання студентів кафедрою практикується запрошення на заняття досвідчених фахівців з провідних підприємств галузі. До таких належить і ВЕНТС – потужне науково-виробниче підприємство, яке володіє великою сучасною виробничою базою в Європі та самостійно робить повний спектр устаткування для систем вентиляції та кондиціонування будь-якого ступеня складності.

Делегація гостьових лекторів з Києва, які є висококваліфікованими фахівцями з проектування, інсталяції та експлуатації систем вентиляції та кондиціонування провела лекцію в режимі презентації для студентів-будівельників четвертого курсу (спеціальності МБГ та ПЦБ, денна форма навчання) та другого (спеціальності МБГ та ПЦБ, післядипломна освіта).

Лекторами було враховано, що студенти вже пройшли підготовку за спеціалізованими дисциплінами «Теплогазопостачання і вентиляція» (денна форма навчання) та «Інженерні мережі» (післядипломна освіта), а тому викладений матеріал був насичений специфічними технічними термінами, які дозволили аудиторії слухачів більш детально зрозуміти особливості роботи, правильного проектування сучасних систем вентиляції та кондиціонування загалом та відповідних систем виробництва компанії ВЕНТС зокрема.

Слід відзначити, що Луцький НТУ зацікавлений у підвищенні рівня навчання студентів, а компанія ВЕНТС реалізовує стратегію постійного розвитку, засновану на впровадженні інновацій та застосуванні передових технологій в області кліматичного обладнання. Тому такі лекції дозволять підвищити кваліфікацію випускників, а отже їх конкурентоспроможність на ринку праці.

В процесі спілкування досягнуто домовленості про пошук можливостей розширення та урізноманітнення співпраців навчанні фахівців – від лекцій до екскурсій та переддипломної практики безпосередньо на виробничих потужностях компанії ВЕНТС у місті Боярка Київської області.

Сергій Синій,
доцент кафедри міського будівництва
та господарства

фото: Сергій Ужегов,
асистент кафедри промислового
та цивільного будівництва

На фото:

1 – представлення гостьових лекторів слухацькій аудиторії (з ліва на право: фахівці ВЕНТС Подлевський В.А., Пащенко О.В., Старченко С.М. та доцент кафедри МБГ Синій С. В.);

2-4 – фрагменти виступів лекторів перед студентами та викладачами кафедр Міського будівництва та господарства, Промислового та цивільного будівництва Луцького НТУ