Перейти до основного вмісту

Луцький НТУ розширює межі співпраці із ТОВ «Електросервіс»

Ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук здійснив робочу зустріч із генеральним директором ТОВ «Електросервіс» В’ячеславом Федіним та комерційним директором Анатолієм Яворським. Участь у зустрічі також взяли декан факультету екології, туризму та електроінженерії Владислав Волинець та завідувач кафедри електропостачання Юрій Грицюк.

У ході перемовин ректор ЗВО та представники компанії досягли спільних домовленостей та окреслили шляхи тісної співпраці. Зокрема, мова йде про облаштування у стінах Луцького НТУ сучасної електролабораторії.

«Напередодні ми говорили про те, які шляхи співпраці ми можемо вибудувати у взаємодії з ТОВ «Електросервіс» і в ході обговорення отримали інформацію, що вони можуть допомогти, за посередництвом їхнього постачальника обладнання компанії ABB, облаштувати лабораторію» - зазначив Юрій Грицюк.

Передусім В’ячеслав Федін розповів про компанію та послуги, які фірма надає замовникам:

«На сьогоднішній день «Електросервіс» - це організація, яка пропонує замовнику спектр послуг від напруги 0,4 до 110 кВ. Тобто це послуги починаючи з будь-якого технічного рішення, техніко-економічних розрахунків, проектування, виготовлення обладнання і звичайно будівельних робіт».

Натомість керівник компанії запевняє, що нині в Україні й на Волині зокрема відчувається велика нестача кадрів, тож, аби якимось чином вирішити цю проблему, призупинити відтік фахівців та забезпечити підприємство працівниками, «Електросервіс» готовий надавати чимало цікавих пропозицій для студентів Луцького НТУ.

«На сьогодні гостро стоїть проблема в Україні відсутності професійних кадрів та їх відтік за кордон. Ми хочемо налагодити співпрацю в розрізі того, щоби популяризувати наше підприємство, довести до студентів, що на теренах Волинської області є таке місце працевлаштування, щоб вони розуміли, куди піти працювати можна після закінчення навчального закладу. Відповідно студентів треба якимось чином зацікавити, тому в нас було кілька ідей, як налагодити співпрацю. Зокрема, є пропозиції забезпечити матеріальну базу, проводити практичні заняття на наших виробничих площах, щоб студенти, починаючи з 3-го курсу могли бачити практичну складову. До того ж, ми хотіли запропонувати розгляд своєрідних грантів», - додає В’ячеслав Федін.

«Маючи факультет і університет, який націлений на підготовку кадрів у нашій галузі, ми готові надавати технічну підтримку в межах наших можливостей», - запевнив комерційний директор Анатолій Яворський.

Своєю чергою, Петро Савчук відзначив, що пропозиції колег ґрунтовні та актуальні. Відтак, на шляху співпраці з провідним підприємством Волині, можна досягнути успішного створення потужного виробничого майданчику для підготовки кваліфікованих фахівців.

«Мене цікавлять дві складові… Перша - щоб ми реально могли бути виробничим майданчиком для підготовки окремих спеціальностей й таким чином показати, що ми маємо на чому вчити та здійснювати якісну підготовку. Цей аспект може відображатися й на іміджі університету та на схемі підготовки якісного фахівця. Друга складова – мотивація. Необхідно, аби наші науковці могли у вас проводити певні дослідження, займатися наукою, а що стосується студентів, вони мають бути зацікавлені у конкурсному відборі, після якого, до прикладу, можуть отримати стипендію і успішно працевлаштуватися. Тож, бажаю «зеленої дороги» у всіх напрямках, адже ми маємо мати кілька престижних лабораторій, які будемо показувати і батькам і нашим абітурієнтам», - наголосив Петро Савчук.

Насамкінець, обидві сторони перемовин домовилися якомога швидше підготувати проект лабораторії та врегулювати партнерство, підписавши відповідний меморандум.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ