Луцький НТУ в програмі розвитку лідерського потенціалу університетів України

Проектна команда Луцького НТУ долучилась до реалізації Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України, яка передбачала проходження навчання модулів від тренерів Фундації лідерства у вищій освіті (Велика Британія). За умови успішної реалізації  проекту передбачалося здійснення навчального візиту до британського партнерського вузу, з метою отримання компетенцій з розвитку лідерського потенціалу. Британська Рада впроваджує Програму з 2016 по 2019 рр. у партнерстві з Інститутом вищої освіти Національної академії педагогічних наук України та Фундацією лідерства для вищої освіти (Велика Британія), а також за підтримки Міністерства освіти і науки України. Участь у заходах Програми для університетських команд є безкоштовною.

Ще у 2017 році була утворена проектна команда Луцького НТУ у складі 7 осіб для роботи над проектом інноваційних змін з бренд-менеджменту Луцького НТУ на ринку освітніх послуг. Відповідно до умов програми члени команди представляють усі рівні та ланки управління – управлінську (ректор / проректор і керівник(и) структурних підрозділів), адміністративну, академічну та студентську. А кожен учасник команди Луцького НТУ за концепцією розподіленого лідерства відповідає за реалізацію певного напряму роботи над підготовленим проектом змін.

У рамках Програми університетська команда Луцького НТУ  відвідала навчальні модулі у форматі «5+2»: 5 осіб брали участь у компоненті «Командне лідерство» («Team») (квітень, 2018 р.) (ректор – Петро Савчук, проректор – Валентина Галущак, декан факультету бізнесу- Надія Хвищун, студент факультету будівництва та дизайну – Владислав Ільчук), а 2 особи – у компоненті «Молоді лідери» («Young leaders») (травень-вересень, 2018 р.) (завідувач кафедри менеджменту - Наталія Вавдіюк, фахівець відділу міжнародних зв’язків – Катерина Мачульська).

Одним із завершальних етапів реалізації проекту було здійснення навчального візиту 21-26 січня 2019 року до Нортумбрійського університету (Нью Касл, Велика Британія). Щоденно відвідуючи тренінги, підготовлені доктором Євгеном Баранченком, професором Томом Морд’ю, доктором Найджелом Петсом, доктором Емануелем Аракпоганом команда Луцького НТУ вивчила особливості бренд-менеджменту Нортумбрійського університету, особливостей менеджменту освітнього процесу на різних управлінських рівнях (ректора, проектора, декана, завідувача кафедри, докторанта, голови студентського самоврядування, магістранта, бакалавра).

Ознайомились із особливостями реалізації фінансової, інформаційної, маркетингової, операційної функцій менеджменту; відвідуючи бібліотеку університету, презентували книгу про Луцьк та його архітектуру, підготовлену викладачами та студентами Луцького НТУ.

Дякуємо за цей досвід #BritishCouncil, приймаючому Нортумбрійському університету, особисто доктору Євгену Баранченку.

Заключним етапом реалізації проекту з бренд-менеджменту Луцького НТУ на ринку освітніх послуг є імплементація отриманих знань та навиків в формуванні бренд буку Луцького НТУ, реалізації механізмів співпраці та обміну щодо розвитку лідерського потенціалу університетів, реалізації розподіленого лідерства та відповідальності в умовах розширеної автономії через стратегії ЗВО.

Факультет бізнесу Луцького НТУ