Перейти до основного вмісту

Луцький НТУ відкрив офіс підтримки розвитку громад 

На базі Луцького національного технічного університету відкрили Регіональний офіс підтримки розвитку громад. Куратор проекту Валентин Малиновський разом із проректорами із НПР Сергієм Шимчуком та Оксаною Ляшенко презентували головам ОТГ та гостям Луцького НТУ офіс, в якому будуть надавати консультативні послуги та супровід діяльності.

Так, з вітальним словом перед візитерами виступив проректор з НПР Сергій Шимчук:

«Я щиро радий вітати усіх учасників нашого заходу. Сьогодні тут відбувається насправді визначна подія не лише для нашого університету, а й, мабуть, для усієї області. Зокрема, це розвиток територіальних громад, який потребує підтримки та кваліфікованого супроводу. Це чудово, що тепер у нас є можливість взяти безпосередню участь у такому чудовому процесі».

Потому, слово взяв керівник офісу підтримки громад при Луцькому НТУ Валентин Малиновський. Він розповів про виникнення ідеї відкриття такої структури, а також коротко ознайомив голів ОТГ із умовами співпраці.

«Реформа децентралізації уже фактично виходить на фінішну пряму. Цього року буде завершено об'єднання усіх громад в Україні. Всім відомо. що після об'єднання у громадах виникає ряд проблем: починаючи від складання бюджету, закінчуючи кадровою недостатністю. Я вважаю, що впоратися із такими завданнями можуть університети. Університет - це та наукова установа, де зосереджено фактично всі напрямки, які необхідні для підтримки розвитку ОТГ. Сьогоднішня подія – унікальна. В Україні ще не було випадку відкриття подібного офісу при університеті», - резюмував Малиновський.

Після представлення офісу, гостям та головам ОТГ провели презентацію про місію і напрямки діяльності Регіонального офісу підтримки розвитку громад при Луцькому НТУ, розповіли, які послуги він надаватиме та за якими напрямками буде допомагати розвиватися громадам.

Так, офіс підтримки громад надаватиме:

  • консультаційно-дорадчі послуги;
  • послуги з підготовки/перепідготовки, підвищення кваліфікації кадрів для органів місцевого самоврядування;
  • інформаційні послуги (створення сайтів, створення брендингу/ребрендинг, розробка логотипу);
  • послуги експертної оцінки.

Із вітальним словом виступив ідеолог та натхненник ідеї підтримки територіальних громад регіональними ЗВО ректор Луцького НТУ Петро Савчук.

«Приємно бачити таких поважних людей у стінах нашого ЗВО. Налагодження такої співпраці є дуже важливим етапом на шляху розвитку нашої держави. Це шлях змін, який будується на реформах. Одна із них – це реформа створення громад, яка далась нашій країні зовсім нелегко. 

Хочу зауважити, що проект створення офісу підтримки ОТГ у нас в університеті виник зовсім не спонтанно. Ми напрацьовували його протягом півроку, обговорювали, продумували та готувати. Сьогодні ви маєте прекрасну платформу зворотнього зв'язку і місце, де вам допоможуть із вирішенням проблем, без яких не обходиться жодне об'єднання. 

Ми напрацювали стратегію і хочемо мати дорожню карту співпраці із ОТГ. Саме для цього проводимо сьогоднішню зустріч та маємо прекрасну нагоду напряму поспілкуватися.

Нашою основною метою повинне стати об'єднання та зміцнення нашої держави, а для цього ми повинні переконати молодь не виїжджати за межі регіону, а залишатися тут і мати змогу отримати якісну освіту, здобути фах, а як результат - хорошу роботу. Ось над чим ми повинні спільно працювати», - звернувся до голів ОТГ Петро Савчук.

Після цього, Валентин Малиновський коротко розповів про умови співпраці, а також познайомив із напрямками, за якими Регіональний офіс підтримки розвитку громад буде надавати органам місцевого самоврядування  консультативні послуги та супровід діяльності.

Тож, співпраця відбуватиметься за такими напрямками:

  1. Просторове планування, урбаністика, розвиток інфраструктури. 
  2. Стратегічне управління розвитком громади.
  3. Управління фінансами, фінансова аналітика, бюджетування.
  4. Облік і оподаткування. 
  5. Інформаційні технології, інформатизація та кіберзахист.
  6. Геомоніторинг, геопланування, поводження з відходами.
  7. Туризм та рекреація.
  8. Розвиток фізичної культури і спорту.
  9. Юридичні послуги та супровід діяльності органів місцевого самоврядування.
  10. Управління проектами та фандрайзинг.
  11. Місцевий економічний розвиток.
  12. Управління персоналом в органах місцевого самоврядування.
  13. Публічне управління та адміністрування в органах місцевого самоврядування.

Насамкінець, учасники круглого столу перевели захід у формат дискусії, обговорили найбільш актуальні запитання, з'ясували межі співпраці та познайомилися із професорсько-викладацьким  складом Луцького НТУ, що будуть спеціалістами із напрямів підготовки фахівців для громад.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1498325563654822