Перейти до основного вмісту

МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ НАРОДЖУЄТЬСЯ
В ЛУЦЬКОМУ НТУ

З 15 по 17 листопада 2016 року в місті Києві вже всьоме тривала виставка-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України». Виставка проводилась у форматі стендового захисту за сімома номінаціями: «Електроніка та приладобудування», «Матеріалознавство та перспективні технології», «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології», «Екологія та ресурсозбереження», «Роботехніка та роботехнічні системи», «Машинобудування» і «Технічна творчість та винахідництво». 

Оцінювали школярські проекти науково-педагогічні працівники вишів, галузевих інститутів НАН України і співробітники АТ «Укрексімбанк». Серед критеріїв оцінювання – актуальність, практичне значення, самостійність у виконанні роботи і творчий підхід, повнота в розкритті теми, презентаційні навички учасника, відповідність стендової доповіді вимогам і наявність демонстраційної моделі чи макета.

Щорічно у конкурсі беруть участь і перемагають слухачі секції матеріалознавства Волинської обласної МАН, що займаються дослідницькою роботою на кафедрі матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Ольги Гулай.

Одинадцятикласниця комунального закладу «Луцька гімназія № 4 імені Модеста Левицького Луцької міської ради Волинської області» Вікторія Назарчук презентувала термоізоляційний композит на основі перліту. Перліт – це пісок вулканічного походження, який при нагріванні до високих температур спучується грудками, схожими на попкорн. Коли сім’я Вікторії розпочала будівництво власного дому, дівчина вирішила знайти теплоізоляційний матеріал, у якому були б відсутні недоліки пінопласту або мінеральної вати. Ідею роботи підказав Микола Мельничук, завідувач кафедри матеріалознавства та ПФКМ, а подальші пошуки були зреалізовані у вигляді термоізоляційного матеріалу.

 

Додаючи різну кількість перліту, школярка визначала теплопровідність композиту: менша кількість – нижча теплопровідність. У результаті Віка визначила: найоптимальніше, коли перліту в суміші – 70%. Окрім екологічності та високої теплопровідності, перліт ще й забезпечує ефективну звукоізоляцію.

 

Цей матеріал трішки кришиться. Якщо знайдемо можливість виправити цей недолік, то обов’язково застосуємо перліт у будівництві дому, – запевнила Вікторія, яка за свою ідею отримала перше місце у номінації «Матеріалознавство та перспективні технології».

 

Вітаємо ученицю із перемогою і запрошуємо стати студенткою Луцького НТУ!

Ольга Гулай,
професор кафедри матеріалознавства
та пластичного формування
конструкцій машинобудування