Перейти до основного вмісту

Майстерня професійного розвитку

З метою ознайомлення досвідом та кращими практиками представників освітніх закладів США, Канади, Великої Британії навчально-науковий центр післядипломної освіти (ННЦПО) Луцького національного технічного університету 11 листопада 2015 року провів навчально-науковий семінар- тренінг «Майстерня професійного розвитку».

Учасники семінару-тренінгу, серед яких були вчителі місцевих та обласних шкіл, викладачі коледжів та вищих навчальних закладів міста Луцька, приватні репетитори, а також зацікавлені працівники Луцького НТУ, мали змогу послухати поради від канадського лінгвіста Дона Пуфальта на тему «Автентична англійська» про правильність вживання англійської лексики в мовленні.

         Кожен з учасників мав змогу поділитися труднощами, з якими він (вона) стикалися під час адаптації у трудовому колективі та проблемами професійного вигоряння (виснаження). Соціальний психолог Джіммі Хіл (Міннесота, США) дав кваліфіковані відповіді чим зміг допомогти у вирішенні нагальних проблем.

Для представників вищих навчальних закладів повчальним був цикл лекцій з навичок написання наукових робіт від професора Сімона Пейтона Джонса (Великобританія) та технічних навичок підготовки статей для подачі у міжнародні (американські) видання від стипендіата програми Фулбрайту Алексіс Рамос, США, яка на даний момент працює у Міністерстві освіти України, де займається подібними питаннями.

Найбільш інтерактивною виявилась тренінг-консультація гештальт-терапевта з Клубу свідомого батьківства «Бджілка Майя» Інни Музичук на тему «Психологічні особливості роботи вчителя/викладача», під час якого учасники мали змогу в ігровій формі навчитися приховувати свої особистісні якості, що заважають у проведені занять.

Цікавим був вебінар «Мотивація до навчання» з професором журналістики Робертом Бергландом з університету Сент Джозеф (США). Учасники ознайомились з досвідом професора щодо мотивування студентів до навчання та отримали поради, як зацікавити студентів до вивчення мов.

Усі тренінги (окрім практики луцького психолога) проводились виключно англійською мовою, що свідчить про високий рівень мовних навичок в учасників семінару-тренінгу. Зазначимо, що цей захід не оминув і ректор Луцького НТУ. Петро Савчук відзначив професіоналізм тренерів та велике бажання учасників отримати нові знання.

Олена Ковальчук,

керівник ННЦПО Луцького НТУ