«Мова та історія – найважливіші цінності народу»: міжрегіональний проект в ЛНТУ

16-20 серпня у Луцькому НТУ проводиться міжрегіональний проект «Мова та історія – найважливіші цінності народу».

Проект реалізовується на основі меморандуму про співпрацю між ГО «Товариство німців Волині» та Луцьким НТУ від 25 червня 2020 р. Від ЛНТУ співорганізатором проекту є кафедра соціогуманітарних технологій. Учасники проекту представляють молоде покоління німецьких громадських організацій із різних областей Західної України.

У перший день роботи доцент кафедри соціогуманітарних технологій М.П. Костюк провів для гостей екскурсію, в ході якої ознайомив з історією та найцікавішими пам’ятками архітектури Старого міста. Кульмінаційною частиною екскурсії стало відвідання лютеранської кірхи, в ході якої учасники проекту дізнались історію її спорудження та зробили короткий екскурс в минуле німецьких поселень у Західній Волині.

17 серпня у приміщенні студентського бізнес-інкубатора та стартап-школи Луцького НТУ учасники проекту мали зустріч з гостем із Баварії - доктором Оскаром Вальтером, який є нащадком волинських німців зі Східної Волині, примусово виселених радянською владою у 1936 р. до Північного Казахстану.

Доктор О. Вальтер спільно з доцентом М.П. Костюком працюють над проектом, який присвячений цій драматичній сторінці в історії волинських німців. Наш баварський гість поділився своїми спогадами та спогадами своїх односельчан, які збирав впродовж 5 років. Ці спогади є важливим історичним джерелом, яке суттєво доповнює архівні документи. Адже це свідчення людей, які особисто пережили депортацію і важкі десятиліття в неосвоєних степах Північного Казахстану. Учасники проекту отримали багато нової історичної інформації і висловили референту вдячність за його щирий та емоційний виступ.

Програма проекту досить насичена і передбачає заняття у німецькому мовному клубі, перегляд та обговорення німецькомовних фільмів, екскурсії у колишні німецькі колонії Волині, до музеїв обласного центру та Державного архіву Волинської області, різноманітні тренінги, заняття з методики проведення генеалогічних пошуків та ін.

Доцент кафедри соціогуманітарних технологій Михайло Костюк

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1944671409020233