Мистецько- патріотичний захід у Луцькому НТУ

2 грудня 2015 р. з ініціативи ректора Луцького національного технічного університету Петра Петровича Савчука відбулося одразу два заходи національно-патріотичного характеру. Перший із них був представлений концертом Академічного камерного оркестру «Кантабіле» під керівництвом народного артиста України Товія Рівця. Концерт включав музичні твори українських та зарубіжних класиків. Студенти та викладачі мали змогу насолодитися майстерністю виконання музикантів Академічного камерного оркестру «Кантабіле» та вокального квартету «Автограф», неперевершеного володіння як скрипкою, так і словом керівника колективу Товія Рівця.

В другій частині заходу відбулася зустріч-лекція з відомим громадським діячем, письменником, краєзнавцем, дослідником історії національно-визвольної боротьби українського народу першої половини ХХ ст. Романом Ковалем. Президент Історичного клубу «Холодний Яр», автор понад 20-ти книг, більше двох тис. статей у газетах та журналах, циклів радіопередач та сценаріїв документальних фільмів Роман Коваль представив нове видання Історичного клубу «Холодний Яр» «Подєбрадський полк» Армії УНР. Автор розповів про випускників Української господарської академії в Подєбрадах (Чехословаччина, 1922–1932 рр.), які стали не тільки спеціалістами, а й «інженерами-суспільниками», фахівцями-патріотами, що несли українське світло на Лемківщину, Карпатську Україну, Волинь, Галичину. Пан Роман презентував серію світлин про учасників національно-визвольних змагань 1917–1921 рр, біографія яких пов’язана з Луцьком.

Такі зустрічі допомагають нам заповнити прогалини у знаннях власної історії, національних героїв, що її творили, та зміцнюють почуття національної самоідентичності.

Оксана Жук,
завідувач кафедри інженерної педагогіки,