Перейти до основного вмісту

Мистецтво «по-іншому»: креативна інсталяція у Луцькому НТУ

У Луцькому національному технічному університеті відбулася перша виставка інсталяцій творчих робіт студентів «По-іншому». Організувала творчий захід кафедра дизайну під керівництвом старшого викладача, кандидата мистецтвознавства Юлії Бондарчук. На виставці представлені інсталяції студентів-дизайнерів Д-31 та Дс-11 груп.

Інсталяція приурочена Міжнародному дню людей з інвалідністю, а її ідея полягає у тому, щоб передати абсолютно звичні речі через нестандартну подачу.

Організатор виставки Юлія Бондарчук розповіла, що в основу виставки покладено образ стільця як символу нерухомості та прив’язаності, а його подача – як можливість вийти за рамки, «звільнитися».

«Мистецтво інсталяції – дуже цікавий вид мистецтва, який тільки набирає популярності в Україні. Це своєрідна художня техніка, яка використовує тривимірні об'єкти, призначені для зміни сприйняття простору людиною.

Хочу зауважити, що кожен представлений експонат несе у собі соціальний меседж і слугує джерелом знань, естетики та комунікації із соціумом», - каже Бондарчук. Також мистецтвознавець додала, що сучасна молодь дуже глибока, творча та креативна, працювати з ними – одне задоволення.

Так, серед робіт представлені вироби із пластику, що символізують дуже гостру проблему забруднення екологічного середовища у світі; стілець із «Мівіни» зі стрічкою «Акція», що символізує прив’язаність людини до матеріального; «гострий» стілець стандартів; дисково-касетна експозиція, що нагадує про те, що саме ми є режисерами власного життя; стільці, які доводять швидкоплинність часу і змушують замислитися над його цінністю та інші. Центральною експозицією виставки стала композиція «Люди особливого рівня свободи», яка найяскравіше демонструє силу духу людей з інвалідністю. Авторка чітко зобразила, те що незважаючи на скутість вадами, більшість з них набагато вільніші, аніж цілком здорові люди.

Завідуюча кафедрою дизайну Наталія Скляренко зауважила: «В нашому університеті це перший досвід. Дуже приємно, що ми постійно розвиваємося і отримуємо такі чудові результати від наших студентів. Думаю, можна сміливо стверджувати, що представлені інсталяції засвідчують рівень осмислення нашої молоді непростого оточуючого середовища та показують їхнє нестандартне сприйняття зовсім простих речей».

Завітав на презентацію виставки й проректор із науково-педагогічно роботи Сергій Шимчук. Він подякував організаторам за чудову подію та підкреслив: «Традиційно ваша кафедра приурочує свої заходи соціально важливим темам. Прекрасно, коли суспільство звертає увагу на проблеми людей з вадами, дослухається до них та намагається полегшити умови їхнього життя. Хочу побажати нашим митцям, аби вони продовжували організовувати такі виставки й надалі, а студентам – наснаги долучатися. Пам’ятайте: ваш креатив надихає й нас».

Насамкінець асистент кафедри дизайну Анна Дідух додала, що інсталяцію планують презентувати у Музеї сучасного мистецтва Корсаків  уже найближчим часом.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1404573369696709