Перейти до основного вмісту

В нашому університеті багато років успішно працює екологічна лабораторія студентського проектно-виробничого екологічного бюро науково-дослідної частини ЛНТУ. Лабораторія є сертифікованою та здійснює роботи в галузі визначення обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, проводить виміри та аналізи на виробництві, співпрацює з великими виробничими, промисловими, комунальними  підприємствами регіону, з проектантами і розробниками ОВД та іншої технічної екологічної документації: https://lntu.edu.ua/uk/ekolohichna-naukovo-doslidna-laboratoriya

Лабораторія


Саме про таку сферу практичної діяльності еколога дізналися студенти другого курсу ОП «Екологія» на практичному занятті в лабораторії, яке для них провели керівник СПВЕБ Юлія Володимирівна Сульжик та фахівець лабораторії Ірина Миколаївна Колдобіна.

«На другому курсі майбутні екологи вивчають, зокрема, «Метеорологію і кліматологію» та «Охорону і раціональне використання атмосферного повітря». Метою вивчення цих дисциплін є формування в майбутніх фахівців системи знань та навичок у сфері нормування і контролю екологічного стану повітряного басейну, аналізу видів впливу антропогенної діяльності на атмосферу та шляхів зменшення такого негативного впливу. Одним з напрямків оцінки екологічного стану атмосферного повітря якраз є робота екологічних лабораторій такого типу, які дозволяють отримати фактичні дані про викиди, характеристики стаціонарних джерел забруднення. Тому ми сьогодні тут!» - говорить Віталіна Володимирівна Федонюк, доцент кафедри екології, яка разом зі студентами та фахівцями лабораторії працює на занятті.

На початку всі студенти пройшли інструктаж з техніки безпеки та охорони праці, а потім – було знайомство з напрямками роботи лабораторії, обладнанням та устаткуванням, з облаштуванням сертифікованого робочого місця дослідника – лаборанта. Студенти змогли оцінити роботу автоматичних газоаналізаторів та приладів для експрес-контролю параметрів атмосфери, дізналися про те, вміст якої забруднюючої речовини визначити найдорожче і найскладніше, провели дослід з аспіратором і побачили, як визначають вміст пилу в пробі повітря ваговим методом. 

ЛабораторіяЛабораторія


Співробітники лабораторії поділилися своїм досвідом роботи на небезпечних та складних виробничих об’єктах, розповіли про специфіку визначення концентрацій полютантів згідно діючих методик та нормативів. Студенти дізналися про правову базу охорони атмосфери в Україні, точність вимірів та чинники, які її визначають.

ЛабораторіяЛабораторія


Сучасна екологія – це інструментальний аналіз та вимірювання, оцінка та прогнози, нормування антропогенних впливів та контроль за надходженням в довкілля небезпечних речовин. Майбутні екологи дізналися про те, що на Волині збільшується частка промислових підприємств, які відповідально ставляться до проблем захисту довкілля, продумано підходять до формування власної екологічної політики та співпраці з громадськістю. Адже ми прямуємо в Європу – отже, повинні дбати про високий рівень екологічних стандартів.

Наприкінці заняття, рушивши на вулицю перед корпусом університету, студенти разом з фахівцями лабораторії провели вимірювання вмісту чадного газу у вихлопах автомобілів, оцінили, яким чином відрізняється цей показник в зоні, що безпосередньо прилягає до автотраси.

Лабораторія


Дякуємо фахівцям екологічної лабораторії СПВЕБ за цікаву та змістовну пару та допомогу у проведенні виробничих практик і інших видів занять!

Контакти, послуги та опис діяльності екологічної лабораторії СПВЕБ – за посиланням: https://lntu.edu.ua/uk/media/ekolohichna-laboratoriya-lntu-proponuye-posluhy

                                  Кафедра екології