НА ШЛЯХУ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ

З нагоди відзначення Днів Європи в Україні 17 травня в Луцькому НТУ відбулося тематичне дійство-презентація від факультетів та підрозділів університету.

Так, машинобудівний факультет презентував проект «Автобус, який впевнено прямує в Європу»: макет автобусу в кольорах державної символіки України та тематичну гру, в якій кожен учасник може «подорожувати» європейськими маршрутами.

Детально про можливості навчання в Європі зацікавлену молодь консультували фахівці відділу міжнародних зв’язків. Також з метою популяризації вивчення англійської мови, працівники поширювали безкоштовну англомовну літературу.

Лотереї на знання прапорів країн ЄС, економічні ребуси, товарознавчі загадки підготували викладачі та студенти факультету бізнесу. Тематичні лотереї підготували і студенти факультету обліку та фінансів, переможці яких отримували солодкі подарунки.

Під час святкування можна було стати учасником віртуального туру Луцьком та побачити 3D-модель замку Любарта, які представив факультет комп’ютерних наук та інформаційних технологій. Також кафедра комп’ютерних технологій розробила мультимедійний інтерактивний навчально-методичний комплекс по вивченню іноземної мови.

Технологічний факультет організував стендову виставку спеціальностей та наукових праць, а також виставку діючого обладнання та моделей невеликого формату. Факультет будівництва і дизайну порадував учасників дійства призовою вікториною «Подорож Європою» та оригінальною фотозоною.

У рамках університетських святкувань було представлено першу на Волині тактильну карту для людей із вадами зору. Автори проекту – доцент кафедри дизайну Дмитро Авраменко та завідувач кафедри інженерної педагогіки, психології та українознавства Оксана Жук, які стали переможцями всеукраїнського грантового конкурсу «Активуй свою мрію». «Тактильна карта історичної частини Луцька для людей із вадами зору (сліпих та слабозорих)». незабаром буде встановлена на замковій території, а її аналоги отримають спеціалізовані школи та Українське товариство сліпих у Луцьку (УТОС).

Окрім заходів загальноуніверситетських, факультет екології та приладо-енергетичних систем організував для студентів-туристів зустріч із волонтером корпусу миру Джеремі Ханною. Тематика зустрічі – «Особливості туристичних подорожей в країнах Європи». Для студентів спеціальності «Електротехнічні системи електроспоживання» було проведено лекцію «Україна в контексті євроінтеграційних процесів».

Галина Мартинюк