Науковці-будівельники Луцького НТУ – учасники круглого столу Міноборони

19 лютого 2019 р. у приміщенні Державного підприємства «Центральний проектний інститут» Міністерства оборони України відбувся круглий стіл. Участь у заході взяли науковці, які займаються вдосконаленням будівельних конструкцій, будівельники практики, котрі зводили три лінії фортифікаційних споруд у 2014-2015 рр. на Сході Україні (на лінії зіткнення) та військові, які експлуатують ці укріплення.

Тема науково-технічного заходу: «Фортифікаційні споруди: стан, задачі удосконалення та шляхи їх вирішення». У ньому взяв участь доцент кафедри будівництва та цивільної інженерії Олександр Андрійчук.

Метою круглого столу було: проаналізувати стан, архітектурно-конструктивні рішення, проектування та зведення фортифікаційних споруд, визначити задачі щодо удосконалення та шляхи їх вирішення на основі консолідації науково-технічного, військово-інженерного та виробничого потенціалу країни.

Дуже інформативні доповіді про реальний стан, основні проблеми та особливості застосування залізобетонних споруд спеціального призначення на лінії зіткнення з військовим противником зробили начальник інженерних військ ЗСУ генерал-майор Лукашик Ю.П. та начальник головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України генерал-майор Кравчук М.І.

Усі присутні в процесі обговорення спільно прийшли до висновку, що дана тематика сьогодні є надзвичайно актуальною для підвищення обороноздатності та безпеки країни. Крім того, важливим є усвідомлення необхідності тісної співпраці між військовими та науковцями для розроблення нового нормативного забезпечення, можливості подальшого проектування споруд спеціального призначення із врахуванням всіх сучасних досягнень будівельної української науки.

Олександр Андрійчук

доцент кафедри будівництва та цивільної інженерії