Науковці ЛНТУ взяли участь у  інтенсивному п’ятиденному тренінгу «Enhancing Higher Education», що відбувся у Шведському королівському інституті KTH у рамах проекту «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0 в Грузії та Україні» Erasmus+ КА2 CBHE: 2020 – 2023.

Еразмус

У період із 16 по 20 жовтня 2023 року представники університетів України, Грузії, Португалії, Нігерії, Німеччини  вивчали досвід найбільшого університет Швеції- KTH Royal Institute of Technology.

ЛНТУ представила делегація у складі проректора з науково-педагогічної роботи та досліджень, д.е.н., проф. Олени Лютак, декана факультету митної справи, матеріалів та технологій, д.т.н., проф. Валентини Ткачук, завідувача кафедри матеріалознавства, к.т.н., доц. Миколи Мельничука - (координатора проекту) та фахівця відділу забезпечення якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації, к.пед.н., доц. кафедри цифрових освітніх технологій Юлії Мельничук.

ЕразмусЕразмусЕразмусЕразмус

Згідно з програмою заходу, учасники тренінгів ознайомились із особливостями освітнього процесу у KTH, шляхами удосконалення якості освіти як на державному рівні, так і на рівні викладання окремих курсів та дисциплін. Значна частина заходу була зосереджена на необхідності впровадження концепції сталого розвитку в освіті та викладанні. Тренінги не обійшли увагою і питання цифровізації вищої освіти, а також переосмислення підходів до навчання інженерів. Важливим акцентом тренінгів стала тема підвищення ефективності навчання освітніх курсів без збільшення навантаження на лектора, а також необхідність коректного оцінювання та аналізу фідбеку від здобувачів. Робота над кожною темою супроводжувалась інтенсивними воркшопами.

ЕразмусЕразмусЕразмусЕразмусЕразмусЕразмус

Учасники також змогли ознайомитись із кампусом KTH та місцевою культурою.

Підсумком стала фінальна рефлексія та вручення сертифікатів.

Результатом участі у тренінгах стали нові знання, досвід та чітка мотивація його впровадження у ЛНТУ.

ЕразмусЕразмусЕразмусЕразмусЕразмус

Доцент, Юлія Мельничук