Науковці Луцька взяли участь
у Конгресі ініціатив Східної Європи

Протягом 29 вересня – 1 жовтня у Люблінському Конференційному Центрі (Польща) відбувся Конгрес ініціатив Східної Європи (КІСЄ). Мета КІСЄ – пробудження до ефективної і довгої трансміжнаціональної співпраці, укріплення співробітництва з метою розвитку, інтеграції суспільств, активізація діалогу поміж органами місцевої та регіональної влади в державах ЄС і Східного Партнерства.

Активну участь у роботі КІСЕ взяли викладачі і працівники Луцького НТУ – Валентина Галущак, проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ, Тетяна Корнейко, начальник відділу міжнародних зв’язків Луцького НТУ та Микола Рудинець, доцент кафедри туризму та цивільної безпеки Луцького НТУ.

Серед основних напрямків дискусій і обговорень розглядались тонкощі децентралізації влади, питання освіти, громадянське суспільство, децентралізація культури, стійкий транспорт, міграція, безпека у Східній Європі, розвиток громадянського суспільства, туризму, ділових відносин та багато іншого.

Так, 1 жовтня  перед присутніми виступив екс-президент України Віктор Ющенко з доповіддю «Шість конфліктів у Східній Європі, спровоковані Росією», у якій розповів про збройні конфлікти в Європі та на сході України.

Слід зазначити, що в цьому році учасниками конгресу стали 1,4 тис. осіб з 36 країн.

Микола Рудинець,
доцент кафедри туризму та цивільної безпеки