НАВЧАННЯ В ЛУЦЬКОМУ НТУ
СТАЖУВАННЯ В ЛЮБЛІНСЬКІЙ ПОЛІТЕХНІЦІ

Щороку студенти Луцького національного технічного університету мають змогу проходити стажування в Бюро міжнародних обмінів Люблінської політехніки. Наразі таку фантастичну можливість – пройти стажування за кордоном отримала і я. Спочатку мені показали моє робоче місце, розповіли як користуватися офісною технікою, а згодом познайомили з ректором та іншими працівниками університету.

Працюю з надзвичайно приємним колективом, керівником якого є Marta Batorczak-?uchowska. У відділі працюють Marta Zu?, Anna Radziszewska, Magdalena Go?dzik, Dorota Tylus, Ma?gorzata Wilczy?ska, а також Julia Kubaj, яка, доречі, теж навчалась в Луцькому НТУ.

Вона із задоволенням провела мені та іншим іноземцям екскурсії студентським містечком, розповіла про відмінні риси європейської освіти. Найбільше мені імпонує те, що велика роль приділяється самоосвіті. Це дозволяє студентам «правильно» мислити, мати широкий кругозір і піднятися у своєму розвитку, щоб дійсно розуміти те, що відбувається навколо, і адекватно реагувати на це. Колектив завжди радий вітати гостей, які приїжджають до Політехніки з інших країн, наприклад з України, Індонезії, Туреччини, Марокко, Тунісу, Казахстану До моїх обов’язків як працівника відділу, входять різностороння адміністративна допомога в реалізації проектів в рамках програми Erasmus+.

Хоч я тут тільки третій тиждень, але завдяки зручному графіку праці з 7:00 до 15:00, а також великої кількості вихідних і святкових днів, маю вдосталь часу відвідати м. Познань, м. Конін, Торунь, Варшаву та побувати у визначних місцях Любліна.

Постійне спілкування з іноземними студентами дає можливість вдосконалити свої знання з польської та англійської мови, багато дізнатись про культуру і традиції Польщі та інших країн,а також знайти нових друзів. Для всіх іноземних студентів і викладачів, в тому числі і для мене, є вільний доступ до бібліотеки, яка відкрилася 2 роки тому. Вона є сучасною і автоматизованою.

Умови проживання в гуртожитку чи не найкращі: кожна кімната оснащена доступом до мережі Інтернет, є кухня, на кожному поверсі – по декілька душових, туалетів, пральних машин.

Люблін – чудове і красиве місто. Театр Юліуша Остерви, філармонія, базиліка отців-домініканців, вежа тринітаріїв неймовірно вразили мене і залишаться в моїй пам’яті на все життя. Старе місто в Любліні є одним з найкрасивіших і добре збережених. Тут є своя унікальність, завдяки неповторним орнаментам на кам’яницях.

У будь-яку пору доби місто може запропонувати різноманітні розваги для всіх, хто любить активно проводити час. Ще я мрію побувати в інших містах Польщі і, сподіваюсь, що мені це вдасться, адже попереду ще цілий місяць захоплюючих вражень.

Дуже рада, що рік тому обрала саме Луцький НТУ і саме факультет бізнесу. Щиро дякую декану факультету Надії Хвищун, а також працівникам відділу міжнародних зв’язків Луцького НТУ за те, що реалізували мою маленьку мрію.

Ольга Филинюк,
студентка спеціальності «Менеджмент організацій»