Перейти до основного вмісту

Нова символіка, система рейтингування та нові партнери, - Вчена рада у Луцькому НТУ

У Луцькому національному технічному університеті відбулося перше у новому році засідання Вченої ради. Розпочався захід, уже традиційно, із вручення дипломів та атестатів науковцям. Так, ректор Луцького НТУ Петро Савчук вручив диплом кандидата наук Віктору Андрійовичу Кошелюку та атестати доцента Йосипу Романовичу Селепині й Ірині Федорівні Лорві.

Відтак, за порядком денним, засідання вченої ради розпочалося із виступу проректора із науково-педагогічної роботи Сергія Шимчука щодо висновку апеляційної комісії з приводу рішення вченої ради від 26.11.2019 року про відмову у присвоєнні Наталії Чернящук вченого звання професора кафедри комп’ютерних наук. Як зазначив Шимчук, для розгляду апеляції від Чернящук була створена спеціальна комісія, яка розглянула скаргу, проаналізувала діяльність науковиці  та встановила апеляцію обґрунтованою і рекомендувала вченій раді переглянути рішення. Тож, за результатами таємного голосування Вчена рада постановила присвоїти вчений ступінь професора Наталії Чернящук.

Із інформацією по другому питанню у порядку денному виступила учений секретар Алла Земко. Вона ознайомила присутніх із біографічними даними та науковими здобутками кандидатів на отримання звання доцента кафедри менеджменту Ірині Абрамовій та доцента кафедри матеріалознавства Тетяні Фурс. Рішення приймали шляхом таємного голосування, за результатами якого звання присвоєно кандидатам одноголосно.

Із третім питанням та презентацією нового брендингу Луцького НТУ перед членами вченої ради виступив ректор Петро Савчук. Він представив оновлений логотип та корпоративну символіку Луцького НТУ. У продовження презентації, проректор із науково-педагогічної роботи Олена Ковальчук розповіла про кольорову гаму нової іміджевої продукції та її смислове навантаження, після чого проректор висунула на розгляд та затвердження вченої ради нову символіку університету.

Наступним питанням у порядку денному під час засідання стало затвердження Концепції та Дорожньої карти реалізації концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття вищої освіти у Луцькому НТУ, щодо якого виступив проректор з НПР Валентин Талах.

Далі в.о. завідувача відділу забезпечення якості освіти та неперервного навчання Оксана Ляшенко доповіла про механізми реалізації системи внутрішнього забезпечення якості діяльності та якості вищої освіти в Луцькому НТУ, а також проінформувала про впровадження системи рейтингування в університеті та оцінювання науково-педагогічного персоналу. Члени ради обговорили особливості та деталі системи, визначили її вплив на підвищення іміджу університету на міжнародному рівні та покращення результатів діяльності ЗВО.

Одним із найбільш обговорюваних питань стали перспективи співпраці Луцького НТУ з підприємствами, установами, організаціями регіону – потенційними роботодавцями. В рамках питання, обговорилися й можливості практичної підготовки студентів та працевлаштування випускників.

Стан профорієнтаційної роботи Луцького НТУ та забезпечення нового набору студентів обговорили у восьмому питанні порядку денного.

Щодо виконання цільової програми перспективного розвитку наукових досліджень та реформування організації науково-дослідницької діяльності Луцького НТУ на 2015-2020 роки доповів проректор з НПР Сергій Шимчук.

Про виконання цільової програми інтеграції Луцького НТУ в міжнародний освітній і науковий простір розповіла Олена Ковальчук, проректор з НПР.

Далі обговорили результати ухвал від 29 січня 2019 року про ліцензування й акредитацію в університеті, ухвалу від 26 березня 2019 року щодо звіту Луцького НТУ з наукової та науково-технічної діяльності за 2018 рік, а також ухвалу від 25 червня 2019 року з питання «Наукове керівництво та підготовка аспірантів у світлі вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 261 від 23.03.2016 р.». За результатами обговорення Вчена рада погодила систему внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти розробляти та упроваджувати як систему стандартизованих процедур; визначили, що Луцьким НТУ укладено 219 договорів про співпрацю з підприємствами, в тому числі, 60 – у 2019 році, а працевлаштування випускників у 2018-2019 році становить понад 85%; підсумували, що протягом 2019 року для майбутніх абітурієнтів у Луцькому НТУ було проведено близько двадцяти заходів профорієнтаційного характеру, на сайті університету постійно оновлюється та вчасно доповнюється, а також систематично проводиться профорієнтаційна робото серед випускників закладів освіти серед західного регіону.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото Ілона Карпюк: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1460658907421488